Safir Taşlı Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Gümüş Erkek Yüzük
Safir Taşlı Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Gümüş Erkek Yüzük
Safir Taşlı Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Gümüş Erkek Yüzük
Safir Taşlı Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Gümüş Erkek Yüzük
Safir Taşlı Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Gümüş Erkek Yüzük

Safir Taşlı Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Gümüş Erkek Yüzük (NS2283)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺2.961,77(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.283,78(KDV Dahil)
₺283,01 'den başlayan taksitlerle

Kartal pençesi tırnaklara sahip el işçiliği 925 ayar gümüş ile safir ve zirkon taşları kullanılarak üretilmiş Arapça Kefa Bil Mevt Vaizan yazılı Kristal Kesim Mavi Safir Taşlı Erkek Gümüş Yüzük

Arapça Nasihat Olarak Ölüm Yeter Yazılı Kristal Kesim Mavi Safir Taşlı Erkek Gümüş Yüzük

 

Etrafı zirkon taşlar ile süslenmiş kristal kesim mavi Safir taşlı ve kartal pençesi tırnaklı erkek gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Erkek gümüş yüzüğümüzün yan görsellerinde Arapça harfler ile Kefa Bil Mevt Vaizan yani Kişiye Nasihat Olarak Ölüm Yeter yazmaktadır. El işçiliği savaş zırhı motiflere sahip gümüş yüzüğümüz toplam 23 gram ağırlığında ve oval tasarıma sahiptir 

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Kişiye Nasihat Olarak Ölüm Yeter Yazılı Erkek Gümüş Yüzük Özellikleri  

 

Hz Ömer'in Yüzüğü (Nasihat Olarak Ölüm Yeter)


İslam'ın ikinci halifesi Hz. Ömer (r.a.) peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'dan "Bize nasihat et ey Allah'ın Resulü" diyerek nasihat istemesi üzerine, peygamber efendimiz "Kefa Bil Mevt Vaizan" yani "kişiye nasihat olarak ölüm yeter" nasihatında bulunmuştur.

 

Hz. Ömer (r.a.) peygamber efendimizin bu nasihatını yüzüğüne yazdırarak sürekli üzerinde taşıdı. Rivayet odur ki Hz Ömer (r.a.) bununla yetinmeyerek kedisine her sabah "Ey Ömer bir gün daha yaşlandın" demesi için birini görevlendirmiştir.

 

Tarihi Türk Zırhı Motifler

 

Osmanlı ve Selçuklu Türk devletleri ordularında görev yapan askerler savaş esnasında yara almamak için zincir örgülerden oluşan koruyucu zırh kullanmaktaydı. Arapça Kefa Bil Mevt Vaizan Yazılı Erkek Gümüş Yüzük modelimizin yan motiflerinde atalarımızın kullandığı koruyucu zırh motifleri kullanılarak yüzüğümüzün koruyucu manevi havası pekiştirilmiştir.

 

Safir Taşı Nedir?

 

Dört değerli taştan biri olan safir taşı doğada nadir bulunan kıymetli taşlardan biridir. Safir taşı ısıya dayanıklı olup genellikle etkileyici bir mavi renge sahiptir. Bu yüzden safir taşı gökyakut olarak da adlandırılır.

 

Safir Taşının Faydaları

 

Safir taşının bilinen en yaygın faydaları ise, kalbi ve böbrekleri güçlendirmesi, kişiye güven ve özgürlük hissi vermesi ile konsantrasyonu arttırmasıdır.

 

Kristal Kesim Nedir?

 

 

Saf madenden çıkarılan doğal taş kütlesinin gümüş takılarda kullanılabilmesi için bazı kesim işlemlerine tabi tutulması gerekmektedir. Bu kesim türlerinden en estetik olanlarından biri Kristal kesim türüdür. Kristal kesim doğal taşın köşeli ve estetik bir görünüm almasını sağlar.

 

Zirkon Taşı Nedir?

 

Zirkonyum elementinin kaynağı olan zirkon taşı birçok faydası bulunan değerli bir doğal taş türüdür. Sertlik derecesi 7,5 / 8 arasında değişen Zirkon taşı oldukça dayanıklıdır. Birçok farklı renk seçeneği bulunan zirkon taşı gümüş yüzük gibi değerli takı süslemesinde oldukça sık kullanılır.

 

Zirkon Taşının Faydaları

 

Zirkon taşının bilinen en yaygın faydaları ise; sindirim sistemini düzenlemesi, rahatlık ve huzur vermesi, uyumayı kolaylaştırması, zihinsel gelişime yardımcı olması ve iştah açıcı olması olarak bilinmesidir.

 

Gümüş Nedir?

 

Gümüş, atomik ağırlığı 107,87 gram olan metalik bir madendir. Gümüş ışığı yansıtması, parlak olması ve dövülebilmesi sayesinde takı ve aksesuar olarak tercih edilmesine yol açmıştır. Öyleki bir gram gümüş dövülerek iki km civarında tel elde edilebilmektedir.

 

Gümüşün Faydaları

 

Gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılmasının yanında insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Gümüş bilinen ilk antibiyotik olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında gümüşün radyasyona karşı koruyucu olduğu, yaraları hızlı iyileştirdiği ve şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

 

Mavi Renk Anlamı

 

Mavi rengi insan psikolojisinde sevgi, sadakat, güven ve dürüstlüğü simgelemektedir. Mavi renk aynı zamanda insanların zor zamanlarda doğru karar almalarını sağlayıcı bir etkiye sahiptir. Fiziksel ve ruhsal ferahlık sağlayan bu rengimiz huzur arayanlar için birebirdir.

  

Safir Taşı Burçları

 

Koç Burcu, Başak Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu 

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Safir - Zirkon
Ağırlık
: 23 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 2.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 3 cmSertifika
: Var

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR