Nali Şerif Yeşil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Nali Şerif Yeşil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Nali Şerif Yeşil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük

Nali Şerif Yeşil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS2009)

İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺2.026,48(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.370,27(KDV Dahil)
₺169,81 'den başlayan taksitlerle

Tarihi Türk zırhı motiflerine sahip el işçiliği 925 ayar gümüş ve yeşil mine kaplanarak üretilmiş oval tasarım Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük

Yeşil Mine Kaplamalı Oval Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük

 

Nali Şerif'in tasvirinin bulunduğu Yeşil Mine Kaplamalı Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Yeşil Mine Kaplamalı Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. Oval tasarıma sahip gümüş yüzüğümüz aynı zamanda tarihi Türk zırhı motiflerine sahiptir. Yüzüğümüün toplam ağırlığı ise 16 gramdır.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 

 

Nali Şerif Nedir?

 

Nali Şerif (Kademi Şerif) peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'ın giydiği sandalet tipi deri ayakkabıya verilen addır. Türk ve İslam kültüründe peygamber efendimize duyulan sevgi ve özlemin neticesi olarak efendimizin sandaletini (Nali Şerif) simgeleyen resmine evlerde, camilerde, gümüş yüzük ve kolye gibi takılarda sıklıkla rastlanmaktadır.

 

Nal-i Şerifin Hikmetleri

 

Peygamber efendimize duyulan sevgi ve saygının bir tezahürü olarak taşınan Nali Şerif, taşıyan kişiyi kötülüklerden, düşmanlardan, kıskanç kişilerden ve büyüden korur. Aynı zamanda nali şerifin (kademi Şerif) içinde bulunulan yeri koruyacağı, yapılan duaların kabul edileceği ve şifa vereceğine inanılır. 

 

(Unutulmamalıdır ki Nali Şerifin sahip olduğu bu hikmetlerin gerçekleşmesi, kuvvetli bir iman ve peygamber sevgisine bağlıdır.)

 

Mine Nedir?

 

Mine, gümüşün sert ve parlak bir cam katman ile bezenmesi işlemidir. Mine, soda, silisyum, kurşun ve oksit karışımından meydana gelir. Mine kaplaması yapabilmek için gümüş ustası çok sıcak bir fırında özel bir işlem uygulayarak gümüş ile camı birbirine kaynaştırır.

 

Yeşil Renk Anlamı

 

İslam dini ile özdeşleşen yeşil rengi Müslümanların en çok tercih ettiği renklerden biridir. Hadis ve ayetlerde cennetin yeşil ağaçlarla anlatılması ve bunun yanında peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in de yeşil renkli giysilere sahip olduğu bilinmesi yeşil renginin Müslümanlar için önemini arttırmaktadır.

 

Bunun yanında yeşil renginin psikoloji biliminde dengeyi, uyumu, güveni, ahengi, yaşamı ve verimliliği ifade etmektedir.

 

Tarihi Türk Zırhı Motifler

 

Osmanlı ve Selçuklu Türk devletleri ordularında görev yapan askerler savaş esnasında yara almamak için zincir örgülerden oluşan koruyucu zırh kullanmaktaydı. Nali Şerif Tasfirli Erkek Gümüş Yüzük modelimizin yan motiflerinde atalarımızın kullandığı koruyucu zırh motifleri kullanılarak yüzüğümüzün milli ve manevi havası pekiştirilmiştir.

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Mine Kaplama
Ağırlık
:16 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2.3 cmSertifika
: Var

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR