Nali Şerif Kademi Şerif 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Nali Şerif Kademi Şerif 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Nali Şerif Kademi Şerif 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Nali Şerif Kademi Şerif 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük

Nali Şerif Kademi Şerif 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS3061)

İndirim Oranı : %27 İndirim
Fiyat : ₺449,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺329,00(KDV Dahil)
₺40,77 'den başlayan taksitlerle

Çınar ağacı motiflerine sahip el işçiliği 925 ayar gümüş ve bordo mine kaplanarak üretilmiş kare tasarım Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük

Kırmızı Mine Kaplamalı Kare Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük

 

Nali Şerif'in tasvirinin bulunduğu Bordo Mine Kaplamalı Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Bordo Mine Kaplamalı Nali Şerif Erkek Gümüş Yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. Kare tasarıma sahip gümüş yüzüğümüzün aynı zamanda çınar ağacı motiflerine sahiptir. Yüzüğümüün toplam ağırlığı 14 gramdır.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 

 

Nali Şerif Nedir?

 

Nali Şerif (Kademi Şerif) peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'ın giydiği sandalet tipi deri ayakkabıya verilen addır. Türk ve İslam kültüründe peygamber efendimize duyulan sevgi ve özlemin neticesi olarak efendimizin sandaletini (Nali Şerif) simgeleyen resmine evlerde, camilerde, gümüş yüzük ve kolye gibi takılarda sıklıkla rastlanmaktadır.

 

Nal-i Şerifin Hikmetleri

 

Peygamber efendimize duyulan sevgi ve saygının bir tezahürü olarak taşınan Nali Şerif, taşıyan kişiyi kötülüklerden, düşmanlardan, kıskanç kişilerden ve büyüden korur. Aynı zamanda nali şerifin (kademi Şerif) içinde bulunulan yeri koruyacağı, yapılan duaların kabul edileceği ve şifa vereceğine inanılır. 

 

(Unutulmamalıdır ki Nali Şerifin sahip olduğu bu hikmetlerin gerçekleşmesi, kuvvetli bir iman ve peygamber sevgisine bağlıdır.)

 

Mine Nedir?

 

Mine, gümüşün sert ve parlak bir cam katman ile bezenmesi işlemidir. Mine, soda, silisyum, kurşun ve oksit karışımından meydana gelir. Mine kaplaması yapabilmek için gümüş ustası çok sıcak bir fırında özel bir işlem uygulayarak gümüş ile camı birbirine kaynaştırır.

 

Bordo / Kırmızı Renk Anlamı

 

Tasavvufta kırmızı renk, Allah'a (c.c) olan sevgi ve bağlılılğı simgelemektedir. Mevlevilikte ise kırmızı vuslat rengi olarak benimsenmiştir. Yine peygamber efendimizle özdeşleşen gül çiçeği kırmızı renge sahiptir.

 

Kırmızı renk psikolojide ise iradeyi, liderliği ve kararlılığı temsil etmektedir.

 

Çınar Ağacı Motifler

 

Yüzüğümüz yan taraflarında kullanılan motiflerde Osmanlı devleti ile özdeşleşen çınar ağacına ait ağaç dalları motif olarak tercih edilmiştir. Çınar ağacı Türk kültüründe güçlü, uzun ömürlü, dayanıklı ve yüce anlamı taşımaktadır. 

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Mine Kaplama
Ağırlık
:14 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1.8 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 1.8 cmSertifika
: Var

 

Benzer Ürünler