Mührü Süleyman Madene Kazıma Olarak Yazılmış Nazar Dualı Kişiye Özel 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS9918)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺650,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺499,00(KDV Dahil)
₺61,84 'den başlayan taksitlerle

Kişiye Özel Yan Görselli  925 Ayar Gümüş El Yazması Nazar Dualı Yuvarlak Tasarım Mührü Süleyman Erkek Gümüş Yüzük

Gümüş Madeni Üzerine El Yazması Nazar Dualı Kişiye Özel Mührü Süleyman Erkek Gümüş Yüzük

 
Hem Sultan hemde Peygamber olan Hz Sülayman'ın mührünün (Mührü Süleyman) gümüş madeni üzerine el yazması olarak işlediğimiz erkek gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Nazar dualı Süleyman Mührü Erkek Gümüş Yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. Yuvarlak tasarıma sahip gümüş yüzük modelimiz 15 gram ağırlığa sahiptir.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 
Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Gümüş Üzerine El Yazması Nazar Dualı Mührü Süleyman Erkek Gümüş Yüzük 

 

Mührü Süleyman Nedir?

 
Hz Ademin cennetten getirdiği 3 eşyadan biri olarak rivayet edilen Mührü Süleyman daha sonra Arş'a yani Allah katına bırakılmıştır. Binlerce yıl sonra Allah'ın izniyle Cebrail tarafından Hz. Süleymana verilmiştir. Hz. Süleyman'da bu mührün sahip olduğugüçlerden yararlanarak yeryüzüne adaletle hükmetmiştir. 

 

Mührü Süleyman Sembolü

 
Mührü Süleyman sembolü birbirine ters altı kollu üçgenden oluşmaktadır. Aynı zamanda dünyanın en eski sembollerinden birisidir. Öyle ki Tunç devrine ait kalıntılarda dahi bu sembole rastlanmıştır.
Osmanlı ve Selçuklu devletlerininde sıklıkla kullandığı mühr-ü süleyman sembolüne bayraklarda, camilerde, çeşme ve mezar taşlarında rastlamak mümkündür.

 

Kişiye Özel Yan Görsel Seçeneği

 

Gümüş üzerine el yazması Mührü Süleyman Sembolü ve Nazar Duasi bulunan erkek gümüş yüzük modelimizin yan görsellerine talebiniz doğrultusunda isim, harf vb görseller eklenebilmektedir.

 

Sonsuzluk Sembolü

 

El Yazması Nazar Dualı Mührü Süleyman yüzük modelimizin yan taraflarında el işçiliği olarak sonsuzluk işareti nakşedilmiştir. Aşkın ölmeyen sembolü olarak tanımlanan sonsuzluk sembolü, sonsuza dek özlenen, önem verilen, güvenilen anlamlarını taşımaktadır. Ülkemizde birçok kişi bu sembolü Allah sevigisi, Hz. Peyagmber sevgisi, Eş sevgisi, Çocuk sevgisi gibi nedenler ile taşımaktadır.

 

Gümüş Nedir?

 
Gümüş, atomik ağırlığı 107,87 gram olan metalik bir madendir. Gümüş ışığı yansıtması, parlak olması ve dövülebilmesi sayesinde takı ve aksesuar olarak tercih edilmesine yol açmıştır. Öyleki bir gram gümüş dövülerek iki km civarında tel elde edilebilmektedir.

 

Gümüşün Faydaları

 
Gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılmasının yanında insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Gümüş bilinen ilk antibiyotik olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında gümüşün radyasyona karşı koruyucu olduğu, yaraları hızlı iyileştirdiği ve şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.
 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Yok
Ağırlık
: 15 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1,5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2 cmSertifika
: Var