Mührü Süleyman El Yazması Akik Taşlı Nazar Dualı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzüğü (NS2268)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺349,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺279,00(KDV Dahil)
₺34,57 'den başlayan taksitlerle

El İşçiliği ve El Yazması Kahverengi Akik Taşlı 925 Ayar Yuvarlak Tasarım Mührü Süleyman Erkek Gümüş Yüzük

Nazar Dualı Mührü Süleyman Erkek Gümüş Yüzük

 

Hem Sultan hemde Peygamber olan Hz Sülayman'ın mührünün (Mührü Süleyman) kahverengi akik taşı üzerine el yazması olarak işlediğimiz gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Nazar dualı Süleyman Mührü erkek gümüş yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. Yuvarlak tasarıma sahip gümüş yüzük modelimiz 12 gram ağırlığa sahiptir.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

  

Mührü Süleyman Nedir?

 

Hz Ademin cennetten getirdiği 3 eşyadan biri olarak rivayet edilen Mührü Süleyman daha sonra Arş'a yani Allah katına bırakılmıştır. Binlerce yıl sonra Allah'ın izniyle Cebrail tarafından Hz. Süleymana verilmiştir. Hz. Süleyman'da bu mührün sahip olduğugüçlerden yararlanarak yeryüzüne adaletle hükmetmiştir. 

 

Mührü Süleyman Sembolü

 

Mührü Süleyman sembolü birbirine ters altı kollu üçgenden oluşmaktadır. Aynı zamanda dünyanın en eski sembollerinden birisidir. Öyle ki Tunç devrine ait kalıntılarda dahi bu sembole rastlanmıştır.

 

Osmanlı ve Selçuklu devletlerininde sıklıkla kullandığı mühr-ü süleyman sembolüne bayraklarda, camilerde, çeşme ve mezar taşlarında rastlamak mümkündür.

 

Akik Taşı Nedir?

 

Akik taşı aynı zamanda agat ve yemen taşı olarak da adlandırılmaktadır. Sert ve saydam bir yapıya sahip akik taşı ilk çağlardan beri gümüş takı süslemesinde kullanılmaktadır. Akik taşının kahverengi, kırmızı, gri, beyaz, mavi ve yeşil renkleri bulunur.

 

Akik Taşının Faydaları

 

İyileştirici özelliği bulunan akik taşının bilinen en yaygın faydaları ise; uykusuzluğa iyi gelmesi, gerginliği azaltması, metabolizmayı düzenlemesi, bedene enerji vermesi, tansiyonu düzenlemesi olarak gösterilmektedir.

 

Akik Taşının Önemi

 

Bu ürünümüzde akik taşı kullanılmıştır. Akik taşı Peygamber efendimiz tarafından da mühür taşı olarak kullanılmış olma özelliğine sahiptir. Bu açıdan bakıldığında da manevi değeri yüksek bir taş olduğunu söyleyebiliriz.

 

Gümüş Nedir?

 

Gümüş, atomik ağırlığı 107,87 gram olan metalik bir madendir. Gümüş ışığı yansıtması, parlak olması ve dövülebilmesi sayesinde takı ve aksesuar olarak tercih edilmesine yol açmıştır. Öyleki bir gram gümüş dövülerek iki km civarında tel elde edilebilmektedir.

 

Gümüşün Faydaları

 

Gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılmasının yanında insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Gümüş bilinen ilk antibiyotik olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında gümüşün radyasyona karşı koruyucu olduğu, yaraları hızlı iyileştirdiği ve şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

 

Akik Taşı Burçları

 

 

Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Ürün Özellikleri

 

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Kahverengi Akik
Ağırlık
: 12 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 2 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2,5 cmSertifika
: Var