Mine Kaplamalı Mührü Şerif Erkek Gümüş Yüzük 925 Ayar
Mine Kaplamalı Mührü Şerif Erkek Gümüş Yüzük 925 Ayar
Mine Kaplamalı Mührü Şerif Erkek Gümüş Yüzük 925 Ayar

Mine Kaplamalı Mührü Şerif Erkek Gümüş Yüzük (NS9004)

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺249,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺189,00(KDV Dahil)
₺23,42 'den başlayan taksitlerle

El işçiliği çınar dalı motiflere sahip, yuvarlak tasarım, 925 ayar gümüş ve siyah mine kaplanarak üretilen Mührü Şerif Erkek Gümüş Yüzük

Mine Kaplamalı Mührü Şerif Tasfirli Erkek Gümüş Yüzük

 

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) tarafından hem yüzük hemde mühür olarak kullanılan Mührü Şerif yüzüğünün tasfirinin bulunduğu erkek gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Mührü Şerif tasfirli yüzüğümüz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüş kullanılarak üretilmiştir. Siyah zemin üzerine mine kaplamalı olan yüzüğümüz yuvarlak bir tasarıma ve 12 gram ağırlığa sahiptir.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.
 

Mine Nedir?

 
Mine, gümüşün sert ve parlak bir cam katman ile bezenmesi işlemidir. Mine, soda, silisyum, kurşun ve oksit karışımından meydana gelir. Mine kaplaması yapabilmek için gümüş ustası çok sıcak bir fırında özel bir işlem uygulayarak gümüş ile camı birbirine kaynaştırır.

 

Mührü Şerif Nedir?

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'ın aynı zamanda mühür olarak kullandığı gümüş yüzüğüne Mührü Şerif denmektedir. Peygamber efendimizin yüzüğünde bulunan mühür üç satırdan oluşmaktaydı. Mührün ilk satırında "Muhammed" ikinci satırında "Rasul" üçüncü satırında ise "Allah" yazısı işliydi. Mührü Şerifin alttan yukarıya okunuşu ise "Muhammed Resulüllah" (Muhammed Allahın Elçisidir) şeklindedir. Hadislerde Mührü Şerif yüzüğünün Medineli bir sanatkar tarafından gümüş ve akik taşı kullanılarak yapıldığı ve yüzüğün 2 cm civarında bir çapının bulunduğu nakledilmektedir.
Günümüzde peygamber efendimize duyulan sevgi, saygı ve özlemin bir tezahürü olarak Mührü Şerif Tasfirli gümüş yüzük kullanımı oldukça yaygındır.

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Mine işlemeli 
Ağırlık
: 12 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 2 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2 cmSertifika
: Var

 

Benzer Ürünler