La Tahzen İnnallahe Meane yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
La Tahzen İnnallahe Meane yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
La Tahzen İnnallahe Meane yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük

La Tahzen İnnallahe Meane yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS2265)

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺349,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺299,00(KDV Dahil)
₺37,05 'den başlayan taksitlerle

El İşçiliği ve Siyah Akik Taşlı 925 Ayar Oval Tasarım La Tahzen İnnallahe Meane (Üzülme Alla Bizimle Beraberdir) Yazılı Erkek Gümüş Yüzük

Akik Taşı Üzerine La Tahzen İnnallahe Meane (Üzülme Alla Bizimle Beraberdir) Yazılı 925 Ayar Erkek Gümüş Yüzük

 

Akik Taşı üzerine hat sanatı ile yazılmış La Tahzen İnnallahe Meane (Üzülme Alla Bizimle Beraberdir) erkek gümüş yüzük modelimiz el işçiliği olup 925 ayar gümüş kullanılarak üretilmiştir. Sıvama tırnak ve zirkon taş süslemeli oval tasarıma yüzüğümüzün gümüş gövdesi kartal pençesi izlerine sahiptir. Yüzüğümüzün toplam ağırlığı ise 20 gramdır.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

La Tahzen İnnallahe Meane (Üzülme Alla Bizimle Beraberdir) Yazılı Erkek Gümüş Yüzük

La Tahzen İnnallahe Meane (Üzülme Alla Bizimle Beraberdir) Anlamı Nedir?

 

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimiz ile birlikte Mekke'den Medine şehrine hicret etmekte olan ilk İslam Halifesi Hz. Ebubekir (r.a) efendimiz ile yolda sığındıkları Sevr mağarasında, Hz. Ebubekir efendimizin hüzünlü olduğunu hisseden peygamber efendimiz Hz. Ebubekir'e "La Tahzen İnnallahe Meane" yani "Üzülme Alla Bizimle Beraberdir" demiştir.

 

Bu olay kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'in TEVBE Suresi 40. Ayetinde şu şekilde anlatılmaktadır. 

 

Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, “Üzülme, çünkü Allah bizimle beraber” diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz birtakım ordularla onu desteklemiş, böylece inkâr edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah’ın sözü ise en yücedir. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

 

Aynı zamanda bu olaydan çok etkilenen Hz. Mevlana'nın La Tahzen (Üzülme) adlı bir şiiri bulunmaktadır.

 

Akik Taşı Nedir?

 
Akik taşı aynı zamanda agat ve yemen taşı olarak da adlandırılmaktadır. Sert ve saydam bir yapıya sahip akik taşı ilk çağlardan beri gümüş takı süslemesinde kullanılmaktadır. Akik taşının kahverengi, kırmızı, gri, beyaz, mavi ve yeşil renkleri bulunur.
 

Akik Taşının Faydaları

 
İyileştirici özelliği bulunan akik taşının bilinen en yaygın faydaları ise; uykusuzluğa iyi gelmesi, gerginliği azaltması, metabolizmayı düzenlemesi, bedene enerji vermesi, tansiyonu düzenlemesi olarak gösterilmektedir.
 

Akik Taşının Önemi

 
Bu ürünümüzde akik taşı kullanılmıştır. Akik taşı Peygamber efendimiz tarafından da mühür taşı olarak kullanılmış olma özelliğine sahiptir. Bu açıdan bakıldığında da manevi değeri yüksek bir taş olduğunu söyleyebiliriz.
 

Zirkon Taşı Nedir?

 
Zirkonyum elementinin kaynağı olan zirkon taşı birçok faydası bulunan değerli bir doğal taş türüdür. Sertlik derecesi 7,5 / 8 arasında değişen Zirkon taşı oldukça dayanıklıdır. Birçok farklı renk seçeneği bulunan zirkon taşı gümüş yüzük gibi değerli takı süslemesinde oldukça sık kullanılır.
 

Zirkon Taşının Faydaları

 
Zirkon taşının bilinen en yaygın faydaları ise; sindirim sistemini düzenlemesi, rahatlık ve huzur vermesi, uyumayı kolaylaştırması, zihinsel gelişime yardımcı olması ve iştah açıcı olması olarak bilinmesidir.
 

Gümüş Nedir?

 
Gümüş, atomik ağırlığı 107,87 gram olan metalik bir madendir. Gümüş ışığı yansıtması, parlak olması ve dövülebilmesi sayesinde takı ve aksesuar olarak tercih edilmesine yol açmıştır. Öyleki bir gram gümüş dövülerek iki km civarında tel elde edilebilmektedir.
 

Gümüşün Faydaları

 
Gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılmasının yanında insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Gümüş bilinen ilk antibiyotik olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında gümüşün radyasyona karşı koruyucu olduğu, yaraları hızlı iyileştirdiği ve şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.
 

Siyah Renk Anlamı

 
Siyah renk, gizlilik, sır ve bilinmeyeni ifade eder. Siyah aynı zamanda kontrol, disiplin, bağımsızlık ve güçlü bir iradeye sahip olmayı ifade etmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında siyah rengi dayanıklılık, ihtiyat, ve güvenilirlikle de ilişkilendirilmektedir.
 

Kartal Pençesi İzi Motifler

 
Kartal pençesi motifler, yüzüğümüze güç ve kararlılık katmaktadır.
 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 
Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Akik ve Zirkon
Ağırlık
: 20 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2 cmSertifika
: Var