La Galibe İllallah yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzüğü
La Galibe İllallah yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzüğü
La Galibe İllallah yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzüğü

La Galibe İllallah yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzüğü (NS2266)

İndirim Oranı : %27 İndirim
Fiyat : ₺549,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺399,00(KDV Dahil)
₺49,44 'den başlayan taksitlerle

El İşçiliği ve Siyah Akik Taşlı 925 Ayar Oval Tasarım "La Galibe İllallah" (Allah'tan Başka Galip Yoktur) Yazılı Erkek Gümüş Yüzük

La Galibe İllallah Yazılı (Allah'tan Başka Galip Yoktur) Akik Taşı Erkek Gümüş Yüzük

 

Etrafı zirkon taşlar ile süslenmiş doğal akik taşlı "La Galibe İllallah" yazılı erkek gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Toplam 23 gram ağırlığında ve oval tasarıma sahip akik taşlı erkek gümüş yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. 

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

La Galibe İllallah Yazılı Erkek Gümüş Yüzük

 

Neden "La Galibe İllallah" Sözü?

 

La Galibe İllallah yazısı ilk olarak bugünkü İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan Granada şehrinde ki El-Hamra sarayının sütun ve kemerlerinde hat sanatı kullanılarak yazılmıştır. Bir rivayete göre Halife Muhammed Bin Nasr kazandığı bir zafer sonrası kibre kapılmamak için El-Hamra sarayının sütun ve kemerlerine "La Galibe İllalah" yani "Allah'tan Başka Galip Yoktur" yazısını yazdırmıştır.

 

Günümüzde de müslümanlar nefis ve kibirlerinin önüne geçebilmek için hatırlatıcı olarak bu sözü n bulunduğu gümüş yüzük gibi aksesuarları kullanmaktadır.

 

Akik Taşı Nedir?

 

Akik taşı aynı zamanda agat ve yemen taşı olarak da adlandırılmaktadır. Sert ve saydam bir yapıya sahip akik taşı ilk çağlardan beri gümüş takı süslemesinde kullanılmaktadır. Akik taşının kahverengi, kırmızı, gri, beyaz, mavi ve yeşil renkleri bulunur.

 

Akik Taşının Faydaları

 

İyileştirici özelliği bulunan akik taşının bilinen en yaygın faydaları ise; uykusuzluğa iyi gelmesi, gerginliği azaltması, metabolizmayı düzenlemesi, bedene enerji vermesi, tansiyonu düzenlemesi olarak gösterilmektedir.

 

Akik Taşının Önemi

 

Bu ürünümüzde akik taşı kullanılmıştır. Akik taşı Peygamber efendimiz tarafından da mühür taşı olarak kullanılmış olma özelliğine sahiptir. Bu açıdan bakıldığında da manevi değeri yüksek bir taş olduğunu söyleyebiliriz.

 

Zirkon Taşı Nedir?

 

Zirkonyum elementinin kaynağı olan zirkon taşı birçok faydası bulunan değerli bir doğal taş türüdür. Sertlik derecesi 7,5 / 8 arasında değişen Zirkon taşı oldukça dayanıklıdır. Birçok farklı renk seçeneği bulunan zirkon taşı gümüş yüzük gibi değerli takı süslemesinde oldukça sık kullanılır.

 

Zirkon Taşının Faydaları

 

Zirkon taşının bilinen en yaygın faydaları ise; sindirim sistemini düzenlemesi, rahatlık ve huzur vermesi, uyumayı kolaylaştırması, zihinsel gelişime yardımcı olması ve iştah açıcı olması olarak bilinmesidir.

 

Gümüş Nedir?

 

Gümüş, atomik ağırlığı 107,87 gram olan metalik bir madendir. Gümüş ışığı yansıtması, parlak olması ve dövülebilmesi sayesinde takı ve aksesuar olarak tercih edilmesine yol açmıştır. Öyleki bir gram gümüş dövülerek iki km civarında tel elde edilebilmektedir.

 

Gümüşün Faydaları

 

Gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılmasının yanında insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Gümüş bilinen ilk antibiyotik olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında gümüşün radyasyona karşı koruyucu olduğu, yaraları hızlı iyileştirdiği ve şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

 

Siyah Renk Anlamı

 

Siyah renk, gizlilik, sır ve bilinmeyeni ifade eder. Siyah aynı zamanda kontrol, disiplin, bağımsızlık ve güçlü bir iradeye sahip olmayı ifade etmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında siyah rengi dayanıklılık, ihtiyat, ve güvenilirlikle de ilişkilendirilmektedir.

 

Kartal Pençesi İzi Motifler

 

Kartal pençesi motifler, yüzüğümüze güç ve kararlılık katmaktadır.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Akik ve Zirkon
Ağırlık
: 23 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2 cmSertifika
: Var