Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Oval 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Oval 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Oval 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Oval 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük

Kefa Bil Mevt Vaizan Nasihat Olarak Ölüm Yeter Oval 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS2147)

İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺2.026,48(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.370,27(KDV Dahil)
₺169,81 'den başlayan taksitlerle

El işçiliği motiflere sahip 925 ayar gümüş ve siyah mine kullanılarak üretilmiş Arapça "Kefa Bil Mevt Vaizan" (Nasihat olarak ölüm yeter) yazılı Erkek Gümüş Yüzük

Kefa Bil Mevt Vaizan (Nasihat Olarak Ölüm Yeter) Yazılı 925 Ayar Gümüş Yüzük

 

Adaleti ile tarihe geçen İslam'ın ikinci Halifesi Hz Ömer'in (R.A.) yüzüğünde yazdığı rivayet edilen "Kefa Bil Mevt Vaizan" (Nasihat Olarak Ölüm Yeter) yazılı el işçiliği 925 ayar siyah mine işlemeli oval erkek gümüş yüzük modelimiz 16 gram ağırlığa sahiptir.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.


 

Hz Ömer'in Yüzüğü (Nasihat Olarak Ölüm Yeter)


İslam'ın ikinci halifesi Hz. Ömer (r.a.) peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'dan "Bize nasihat et ey Allah'ın Resulü" diyerek nasihat istemesi üzerine, peygamber efendimiz "Kefa Bil Mevt Vaizan" yani "kişiye nasihat olarak ölüm yeter" nasihatında bulunmuştur.

 

Hz. Ömer (r.a.) peygamber efendimizin bu nasihatını yüzüğüne yazdırarak sürekli üzerinde taşıdı. Rivayet odur ki Hz Ömer (r.a.) bununla yetinmeyerek kedisine her sabah "Ey Ömer bir gün daha yaşlandın" demesi için birini görevlendirmiştir.

 

Siyah Renk Anlamı

 

Siyah renk, gizlilik, sır ve bilinmeyeni ifade eder. Siyah aynı zamanda kontrol, disiplin, bağımsızlık ve güçlü bir iradeye sahip olmayı ifade etmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında siyah rengi dayanıklılık, ihtiyat, ve güvenilirlikle de ilişkilendirilmektedir.

 

Mine Nedir?

 

Mine, gümüşün sert ve parlak bir cam katman ile bezenmesi işlemidir. Mine, soda, silisyum, kurşun ve oksit karışımından meydana gelir. Mine kaplaması yapabilmek için gümüş ustası çok sıcak bir fırında özel bir işlem uygulayarak gümüş ile camı birbirine kaynaştırır.

 

Gümüş Nedir?

 

Gümüş, atomik ağırlığı 107,87 gram olan metalik bir madendir. Gümüş ışığı yansıtması, parlak olması ve dövülebilmesi sayesinde takı ve aksesuar olarak tercih edilmesine yol açmıştır. Öyleki bir gram gümüş dövülerek iki km civarında tel elde edilebilmektedir.

 

Gümüşün Faydaları

 

Gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılmasının yanında insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Gümüş bilinen ilk antibiyotik olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında gümüşün radyasyona karşı koruyucu olduğu, yaraları hızlı iyileştirdiği ve şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Mine işlemeli 
Ağırlık
: 16 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2.3 cmSertifika
: Var

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR