Elif Vav Yuvarlak 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Elif Vav Yuvarlak 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Elif Vav Yuvarlak 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Elif Vav Yuvarlak 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük

Elif Vav Yuvarlak 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS3029)

İndirim Oranı : %31 İndirim
Fiyat : ₺975,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺675,00(KDV Dahil)
₺83,65 'den başlayan taksitlerle

El işçiliği 925 ayar gümüş ve yeşil mine kullanılarak üretilerek lale ve çınar ağacı motifleri ile süslenmiş Elif Vav Erkek Gümüş Yüzük

Lale Süslemeli Elif Vav Erkek Gümüş Yüzük

 

Lale ile süslenmiş Elif ve Vav harflerinin bulunduğu erkek gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Toplam 12 gram ağırlığında olan yuvarlak tasarıma sahip yeşil mine kaplamalı Elif Vav Erkek Gümüş Yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. 

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Elif Vav Erkek Gümüş Yüzük

Mine Nedir?

 

Mine, gümüşün sert ve parlak bir cam katman ile bezenmesi işlemidir. Mine, soda, silisyum, kurşun ve oksit karışımından meydana gelir. Mine kaplaması yapabilmek için gümüş ustası çok sıcak bir fırında özel bir işlem uygulayarak gümüş ile camı birbirine kaynaştırır.

 

Elif Harfi Anlamı

 

Bu sembolümüz de kullanılan Elif harfi Kuran-ı Kerim'in ilk harfi olma özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Allah'ın adı da Elif harfi ile başlamaktadır. Bunun yanında Elif harfi, Allah'ın bir ve tek olduğunu  simgelemektedir. Elif bilmek yani Allahı'ı bilmek herşeyi bilmek manasına gelir.

 

Vav Harfi Anlamı

 

Bu sembolümüz de kullanılan Elif harfinin manasına yukarıda değinmiştik Elif harfine ek olarak Vav harfinin daha çok tasavvufi bir anlamı bulunmaktadır. Vav harfi secde eden bir insana ve anne karnındaki bebeğe benzetilerek Kul olmayı ifade ettiği rivayet edilir. Vav gibi olmak sözü ise kulluğunu bilmek, secde etmek ve Allah'a yakın olmak anlamında kullanılmaktadır.

 

Elif-Vav Harfleri

 

Elif ve Vav harfinin birlikte kullanılmasının tasavvuftaki yeri ise, "İnsan Vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini Elif sanır. İnsan iki büklüm yaşar oysa en doğru olduğu gün ölmüştür. Kulluğun anlamı Vavdadır, Elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir. O yüzden Lafz-ı İlahi Elif ile başlar. Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.” 

 

Lale Süslemesi

 

Türk kültüründe lale motiflerinin birçok yerde kullanıldığını görmekteyiz. Bunun en büyük nedenlerinden birisi lalenin tasavvufta da önemli bir yerinin olmasından kaynaklanmaktadır. Tasavvufta peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) gül ile sembolize edilirken Allah (c.c.) lale ile sembolize edilmektedir. Bunun yanında "Allah" lafzı kelimeleri ile Arapça Lale kelimeleri aynı harflerden oluşmaktadır. 

 

Yeşil Renk Anlamı

 

İslam dini ile özdeşleşen yeşil rengi Müslümanların en çok tercih ettiği renklerden biridir. Hadis ve ayetlerde cennetin yeşil ağaçlarla anlatılması ve bunun yanında peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in de yeşil renkli giysilere sahip olduğu bilinmesi yeşil renginin müslümanlar için önemini arttırmaktadır.

 

Bunun yanında yeşil renginin psikoloji biliminde dengeyi, uyumu, güveni, ahengi, yaşamı ve verimliliği ifade etmektedir.

 

Çınar Ağacı Motifler

 

Yüzüğümüz yan taraflarında kullanılan motiflerde Osmanlı devleti ile özdeşleşen çınar ağacına ait ağaç dalları motif olarak tercih edilmiştir. Çınar ağacı Türk kültüründe güçlü, uzun ömürlü, dayanıklı ve yüce anlamını taşımaktadır. 

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Mine
Ağırlık
: 12 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 2 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2 cmSertifika
: Var

 

 

Benzer Ürünler