Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Ay Yıldız Türk Bayrağı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Gümüş Yüzüğü
Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Gümüş Yüzüğü
Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Gümüş Yüzüğü
Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Gümüş Yüzüğü

Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Ay Yıldız Türk Bayrağı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS6021)

İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺229,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺199,00(KDV Dahil)
₺24,66 'den başlayan taksitlerle

El işçiliği motiflere sahip 925 ayar gümüş ve 12 yan görsel seçeneği bulunan yuvarlak tasarım "Bir Gece Ansızın Gelebiliriz" yazılı Ay Yıldız Türk Bayrağı Erkek Gümüş Yüzük

 Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Ay Yıldız Türk Bayrağı 925 Ayar Erkek Gümüş Yüzük

 

Ulusumuzun şeref ve gurur kaynağı olan Ay Yıldız Türk Bayrağı işlemeli, "Bir Gece Ansızın Gelebiliriz" yazılı ve isteğe bağlı 12 farklı yan görsel seçeneğine sahip, el işçiliği 925 ayar Ay Yıldız Erkek Gümüş Yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Ay Yıldız Türk Bayrağı işlemeli yüzük modelimiz yuvarlak bir tasarıma sahip olup 14 gram ağırlığa sahiptir.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Yazılı Ay Yıldız Türk Bayrağı Gümüş Yüzük

Ay Yıldız Türk Bayrağı

 

Taşıdığı milli ve manevi değer bakımından dünyada eşi benzeri bulunmayan Ay Yıldız Türk Bayrağımızda bulunan "Ay" İslamiyeti, "Yıldız" ise Türklüğü simgelemektedir. 

 

Neden "Bir Gece Ansızın Gelebiliriz" Sözü?

 

Bir gece ansızın gelebiliriz sözü Kıbrıs Barış Harekatına dayanmaktadır. Kıbrıslı rumların Kıbrıslı Türkleri umutsuzluğa sevk etmek ve Türkiye'den yardım gelmeyeceğine inandırmak için radyolarından sık sık "bekledim de gelmedin, hiç mi beni sevmedin" şarkısını çalmaları üzerine Kıbrıslı Türklerin moralini yüksek tutmak için gizli yayın yapan bayrak radyosu "bu kadar yürekten çağırma beni, bir gece ansızın gelebilirim" şarkısını çalmıştır. Sonrasında ise bu sözün gereği Türk ordusu tarafından yerine getirilmiştir.

 

Günümüzde ise Türk güvenlik güçlerinin (Polis, Özel Harekat, JÖH, PÖH, Komando vb) ülkemizin güvenliğine tehtid oluşturan terör örgütü vb yapılara karşı sürdürdüğü operasyonlarda ülkemize kastedenlere karşı Kıbrış Barış Harekatına atıf yaparak bir gözdağı niteliğinde "Bir Gece Ansızın Gelebiliriz" sözünü kullandığını görmekteyiz.

 

12 Farklı Yan Görsel Seçeneği

 

 

Yeşil Üç Hilal Osmanlı Sancağı erkek gümüş yüzük modelimizde isteğinize bağlı olarak kullanılmak üzere 12 farklı yan sembol seçeneği bulunmaktadır.

Kişiye Özel Erkek Gümüş Yüzük Görselleri

Osmanlı Devlet Arması

 

19. yüzyılda tasarlanan Osmanlı arması Sultan II. Abdülhamit döneminde (1882) son halini almıştır. Osmanlı devlet arması üzerinde 30 farklı sembol bulunmaktadır.

 

Osmanlı Tuğrası

 

Osmanlı devlet armasından önce pedişahlara ait tuğralar devlet nişanı olarak kullanılmaktaydı. Bu sembolümüzde Sultan Abdülhamid Han dönemine ait Osmanlı Tuğrası kullanılmıştır. Üzerinde Abdilhamid Han Bin Abdülmecid El-Muzaffer Daima El Gazi yazmaktadır.

 

Ay Yıldız

 

Türk bayrağında bulunan ay ve yıldız sembolleri için bir çok anlam atfedilmektedir. Fakat bunlardan ençok kabul gören anlam ise Ay sembolünün İslamiyeti Yıldız sembolünün ise Türklüğü temsil ettiği yönünde olandır.

 

Göktürkçe (Türk)

 

Bu sembolümüz de ata alfabemiz olan Göktürkçe harfler kullanılarak TÜRK yazmaktadır.

 

Kayı Boyu Arması

 

Bu sembolümüz de kayı boyunun kullandığı arma kullanılmıştır. Kayı boyu Osmanlı devletinin kurucusu Osman Bey'in mensup olduğu 22 Oğuz boyundan biridir. Kayı boyu, arma olarak iki ok ve bir yaydan (IYI) oluşan sembol kullanmaktaydı. Kayı kelimesi ise anlam olarak güç, kuvvet ve kudret sahibi manasına gelmektedir.

 

Selçuklu Devlet Arması

 

Bu sembolumüz de Selçuklu devlet arması olan çift başlı kartal sembolü kullanılmıştır. Selçuklu Kartalı olarakda bilinen tek vücuda sahip çift başlı kartalın başlarından biri doğuya bakarken diğeride batıya bakmaktadır. Bunun anlamı ise Orta Asya'dan (Doğu) göç eden ve Anadolu'da (Batı) hüküm süren Selçuklu devletinin Doğu ve Batı hükümdarlığıdır.

 

Üç Hilal Sembolü

 

Bu sembolümüz de kullanılan üç hilal Nizam-ı Alem, İlay-i Kelimetullah ve Türk Cihan Hakimiyetini temsil etmektedir. 

 

Zülfikar Kılıcı Sembolü

 

Bu sembolümüzde peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)'ın damadı, amcasının oğlu ve dördüncü İslam Halifesi olan Hz. Ali'nin çatal şekline sahip iki başlı Zülfikar Kılıcı kullanılmıştır. Peygamber efendimiz tarafından Uhud savaşı sırasında Hz. Ali'ye hediye edilmiştir. Savaş esnasında dişi kırılan peygamber efendimizin "Yetiş Ali" demesi üzerine son ana kadar peygamber efendimizi savunan ve bu uğurda 70 yara alan Hz. Ali için Peygamber efendimiz "Zülfikar'dan başka kılıç Ali'den başka yiğit yoktur" demiştir.

 

Nali Şerif Sembolu

 

Bu sembolümüz de Nal-ı Şerif (Kademi Şerif) yani peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav)'ın sandelet tarzı ayakkabısı kullanılmıştır. Nal-i Şerif sembolü peygamber efendimize duyulan saygı ve sevgi nedeniyle birçok yerde kullanılmaktadır. Peygamber efendimizin ayağının tozu olmak manasıda da taşıyan Nal-i Şerif sembolünün maneviyatı oldukça yüksektir.

 

Elif Harfi

 

Bu sembolümüzde kullanılan Elif harfi Kuran-ı Kerim'in ilk harfi olma özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Allah'ın adı da Elif harfi ile başlamaktadır. Bunun yanında Elif harfi, Allahın bir ve tek olduğunu  simgelemektedir. Elif bilmek yani Allahı'ı bilmek herşeyi bilmek manasına gelir.

 

Lale Motifli Elif-Vav Harfleri

 

Bu sembolümüz de kullanılan ELif harfinin manasına yukarıda değinmiştik Elif harfine ek olarak Vav harfinin daha çok tasavvufi bir anlamı bulunmaktadır. Vav harfi secde eden bir insana ve anne karnındaki bebeğe benzetilerek Kul olmayı ifade ettiği rivayet edilir. Vav gibi olmak sözü ise kulluğunu bilmek, secde etmek ve Allah’a yakın olmak anlamında kullanılmaktadır.

 

Elif ve Vav harfinin birlikte kullanılmasının tasavvuftaki yeri ise, "İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır. İnsan iki büklüm yaşar oysa en doğru olduğu gün ölmüştür. Kulluğun anlamı vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir. O yüzden Lafz-ı İlahi elif ile başlar. Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.” 

 

Semerkand Sembolü

 

Bu sembolümüz de Semarkand şehrinin baş harfi olan "S" harfi kullanılmıştır. Orta Asya'nın en önemli İslami merkezi olan Semarkand sahip olduğu medrese ve külliyeler sayesinde tarihin ilim ve kültür şehri olarak bilinmektedir. Öyle ki tarihi yapıları eşsiz güzellikteki cami ve türbeleri, zamanında şehrin dünyanın başkenti olarak anılmasını sağlamıştır. 

 

Aynı zamanda tasavvufun en önemli merkezlerinden biri olan Semerkand da Hâce Yusuf, Ahmed Yesevî, Baba Semmasî, Hace Bahaeddin Nakşibend, Alâeddin Attar, Abdülhalık Gücdevanî ve Mevlâna Cami gibi tasavvuf büyükleri yaşamıştır. Bu sebeple Semarkand şehrinin ve çevresinin maneviyatı ve kalplerdeki yeri çok özeldir.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Yok
Ağırlık
: 14 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2.3 cmSertifika
: Var