Kaplan Gözü Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Kaplan Gözü Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Kaplan Gözü Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Kaplan Gözü Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Kaplan Gözü Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük

Kaplan Gözü Taşlı 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS1360)

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺1.275,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺975,00(KDV Dahil)
₺120,82 'den başlayan taksitlerle

El işçiliği motiflerine kartal pençesi tırnaklara sahip kaplan gözü erkek gümüş yüğüzümüz 925 ayar gümüş kullanılarak üretilmiştir.

Kaplan Gözü Taşlı Erkek Gümüş Yüzük

 

Kartal pençesi tırnaklara sahip Kaplan Gözü Taşlı Erkek Gümüş Yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Kaplan Gözü Erkek Gümüş Yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. Kişiye özel olarak değiştirilebilir yan görsel seçeneklerine ve oval tasarıma sahip gümüş yüzüğümüz 22 gram ağırlığa sahip oldukçe tercih edilen bir modeldir.

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Kaplan Gözü Taşı Erkek Gümüş Yüzük 

Kaplan Gözü Taşı Nedir?

 

Kuvars grubu olan Kaplan Gözü Taşı ismini kaplan gözünün renklerine sahip olmasından almaktadır. En faydalı doğal taşlardan biri olarak bilinen kaplan gözü taşı renk olarak sarı ve altınımsı kahverengi karışımı içinde beyaz çizgilere sahiptir. Parlatıldığında göz alıcı camsı bir görüntü verir.

 

Kaplan Gözü Taşının Faydaları

 

Kaplan gözü taşı gümüş yüzük taşımanın kişiye birçok faydası bulunmaktadır.

 

  • Kaplan Gözü Taşı kişiye cesaret, dürüstlük ve güç katar.
  • Kaplan Gözü Taşı kabus (kötü rüya) görenler için rahatlatıcı bir etki yaratır.
  • Kaplan Gözü Taşı inatçılığı azaltır.
  • Kaplan Gözü Taşı kıskançlığı azaltır.
  • Kaplan Gözü Taşı nazara karşı korur.
  • Kaplan Gözü Taşı şans getirir.
  • Kaplan Gözü Taşı depresyonu azaltır.
  • Kaplan Gözü Taşı göz, boğaz ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. 

 

Kişiye Özel 12 Farklı Yan Görsel Seçeneği

 

Yeşil Üç Hilal Osmanlı Sancağı erkek gümüş yüzük modelimizde isteğinize bağlı olarak kullanılmak üzere 12 farklı yan sembol seçeneği bulunmaktadır.

 

Kişiye Özel Gümüş Yüzük Yan Görsel Seçenekleri 

 

Osmanlı Devlet Arması

 

19. yüzyılda tasarlanan Osmanlı arması Sultan II. Abdülhamit döneminde (1882) son halini almıştır. Osmanlı devlet arması üzerinde 30 farklı sembol bulunmaktadır.

 

Osmanlı Tuğrası

 

Osmanlı devlet armasından önce pedişahlara ait tuğralar devlet nişanı olarak kullanılmaktaydı. Bu sembolümüzde Sultan Abdülhamid Han dönemine ait Osmanlı Tuğrası kullanılmıştır. Üzerinde Abdilhamid Han Bin Abdülmecid El-Muzaffer Daima El Gazi yazmaktadır.

 

Ay Yıldız

 

Türk bayrağında bulunan ay ve yıldız sembolleri için bir çok anlam atfedilmektedir. Fakat bunlardan ençok kabul gören anlam ise Ay sembolünün İslamiyeti Yıldız sembolünün ise Türklüğü temsil ettiği yönünde olandır.

 

Göktürkçe (Türk)

 

Bu sembolümüzde ata alfabemiz olan Göktürkçe harfler kullanılarak TÜRK yazmaktadır.

 

Kayı Boyu Arması

 

Bu sembolümüz de kayı boyunun kullandığı arma kullanılmıştır. Kayı boyu Osmanlı devletinin kurucusu Osman Bey'in mensup olduğu 22 Oğuz boyundan biridir. Kayı boyu, arma olarak iki ok ve bir yaydan (IYI) oluşan sembol kullanmaktaydı. Kayı kelimesi ise anlam olarak güç, kuvvet ve kudret sahibi manasına gelmektedir.

 

Selçuklu Devlet Arması

 

Bu sembolumüz de Selçuklu devlet arması olan çift başlı kartal sembolü kullanılmıştır. Selçuklu Kartalı olarakda bilinen tek vücuda sahip çift başlı kartalın başlarından biri doğuya bakarken diğeride batıya bakmaktadır. Bunun anlamı ise Orta Asya'dan (Doğu) göç eden ve Anadolu'da (Batı) hüküm süren Selçuklu devletinin Doğu ve Batı hükümdarlığıdır.

 

Üç Hilal Sembolü

 

Bu sembolümüz de kullanılan üç hilal Nizam-ı Alem, İlay-i Kelimetullah ve Türk Cihan Hakimiyetini temsil etmektedir. 

 

Zülfikar Kılıcı Sembolü

 

Bu sembolümüz de peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)'ın damadı, amcasının oğlu ve dördüncü İslam Halifesi olan Hz. Ali'nin çatal şekline sahip iki başlı Zülfikar Kılıcı kullanılmıştır. Peygamber efendimiz tarafından Uhud savaşı sırasında Hz. Ali'ye hediye edilmiştir. Savaş esnasında dişi kırılan peygamber efendimizin "Yetiş Ali" demesi üzerine son ana kadar peygamber efendimizi savunan ve bu uğurda 70 yara alan Hz. Ali için Peygamber efendimiz "Zülfikar'dan başka kılıç Ali'den başka yiğit yoktur" demiştir.

 

Nali Şerif Sembolu

 

Bu sembolümüz de Nal-ı Şerif (Kademi Şerif) yani peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav)'ın sandelet tarzı ayakkabısı kullanılmıştır. Nal-i Şerif sembolü peygamber efendimize duyulan saygı ve sevgi nedeniyle birçok yerde kullanılmaktadır. Peygamber efendimizin ayağının tozu olmak manasıda da taşıyan Nal-i Şerif sembolünün maneviyatı oldukça yüksektir.

 

Arapça Elif Harfi

 

Bu sembolümüz de kullanılan Elif harfi Kuran-ı Kerim'in ilk harfi olma özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Allah'ın adı da Elif harfi ile başlamaktadır. Bunun yanında Elif harfi, Allahın bir ve tek olduğunu  simgelemektedir. Elif bilmek yani Allahı'ı bilmek herşeyi bilmek manasına gelir.

 

Lale Motifli Arapça Elif-Vav Harfleri

 

Bu sembolümüz de kullanılan ELif harfinin manasına yukarıda değinmiştik Elif harfine ek olarak Vav harfinin daha çok tasavvufi bir anlamı bulunmaktadır. Vav harfi secde eden bir insana ve anne karnındaki bebeğe benzetilerek Kul olmayı ifade ettiği rivayet edilir. Vav gibi olmak sözü ise kulluğunu bilmek, secde etmek ve Allah’a yakın olmak anlamında kullanılmaktadır.

 

Elif ve Vav harfinin birlikte kullanılmasının tasavvuftaki yeri ise, "İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır. İnsan iki büklüm yaşar oysa en doğru olduğu gün ölmüştür. Kulluğun anlamı vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir. O yüzden Lafz-ı İlahi elif ile başlar. Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.” 

 

Semerkand Sembolü

 

Bu sembolümüz de Semarkand şehrinin baş harfi olan "S" harfi kullanılmıştır. Orta Asya'nın en önemli İslami merkezi olan Semarkand sahip olduğu medrese ve külliyeler sayesinde tarihin ilim ve kültür şehri olarak bilinmektedir. Öyle ki tarihi yapıları eşsiz güzellikteki cami ve türbeleri, zamanında şehrin dünyanın başkenti olarak anılmasını sağlamıştır. 

 

Aynı zamanda tasavvufun en önemli merkezlerinden biri olan Semerkand da Hâce Yusuf, Ahmed Yesevî, Baba Semmasî, Hace Bahaeddin Nakşibend, Alâeddin Attar, Abdülhalık Gücdevanî ve Mevlâna Cami gibi tasavvuf büyükleri yaşamıştır. Bu sebeple Semarkand şehrinin ve çevresinin maneviyatı ve kalplerdeki yeri çok özeldir.

 

Kaplan Gözü Taşı Burçları

 

Başak Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, 

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 


Kaplan Gözü Taşı Erkek Gümüş Yüzük Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Kaplan Gözü
Ağırlık
:22 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 2.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2.5 cmSertifika
: Var

 

Benzer Ürünler