Semerkand Kare Yesil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Semerkand Kare Yesil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Semerkand Kare Yesil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük
Semerkand Kare Bordo 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük

Semerkand Kare Yesil 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzük (NS9005)

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺199,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺139,00(KDV Dahil)
₺17,23 'den başlayan taksitlerle

El işçiliği 925 ayar gümüş ve yeşil mine kullanılarak üretilen çınar ağacı motifleri ile süslenmiş Semerkand Erkek Gümüş Yüzük

Semerkand Erkek Gümüş Yüzük

 

Yeşil mine kaplamalı Semerkand erkek gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Toplam 12 gram ağırlığında olan kare tasarım ve çınar ağacı motiflerine sahip Semerkand Gümüş Yüzük modelimiz tamamen el işçiliği olup 925 ayar gümüşten üretilmiştir. 

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Semerkand Erkek Gümüş Yüzük

Semerkand Sembolü

 

Bu yüzük modelimizde Özbekistan'da bulunan Semerkand şehrinin baş harfi olan "S" harfi kullanılmıştır. Orta Asya'nın en önemli İslami merkezi olan Semerkand sahip olduğu medrese ve külliyeler sayesinde tarihin ilim ve kültür şehri olarak bilinmektedir. Öyle ki tarihi yapıları eşsiz güzellikteki cami ve türbeleri, zamanında şehrin, dünyanın başkenti olarak anılmasını sağlamıştır. 

 

Aynı zamanda tasavvufun en önemli merkezlerinden biri olan Semerkand da Hâce Yusuf, Ahmed Yesevî, Baba Semmasî, Hace Bahaeddin Nakşibend, Alâeddin Attar, Abdülhalık Gücdevanî ve Mevlâna Cami gibi tasavvuf büyükleri yaşamıştır. Bu sebeple Semerkand şehrinin ve çevresinin maneviyatı ve kalplerdeki yeri çok özeldir.

 

Yeşil Renk Anlamı

 

İslam dini ile özdeşleşen yeşil rengi Müslümanların en çok tercih ettiği renklerden biridir. Hadis ve ayetlerde cennetin yeşil ağaçlarla anlatılması ve bunun yanında peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in de yeşil renkli giysilere sahip olduğu bilinmesi yeşil renginin müslümanlar için önemini arttırmaktadır.

 

Bunun yanında yeşil renginin psikoloji biliminde dengeyi, uyumu, güveni, ahengi, yaşamı ve verimliliği ifade etmektedir.

 

Çınar Ağacı Motifler

 

Yüzüğümüz yan taraflarında kullanılan motiflerde Osmanlı devleti ile özdeşleşen çınar ağacına ait ağaç dalları motif olarak tercih edilmiştir. Çınar ağacı Türk kültüründe güçlü, uzun ömürlü, dayanıklı ve yüce anlamını taşımaktadır. 

 

Mine Nedir?

 

Mine, gümüşün sert ve parlak bir cam katman ile bezenmesi işlemidir. Mine, soda, silisyum, kurşun ve oksit karışımından meydana gelir. Mine kaplaması yapabilmek için gümüş ustası çok sıcak bir fırında özel bir işlem uygulayarak gümüş ile camı birbirine kaynaştırır.

 

Gümüş Nedir?

 

Gümüş, atomik ağırlığı 107,87 gram olan metalik bir madendir. Gümüş ışığı yansıtması, parlak olması ve dövülebilmesi sayesinde takı ve aksesuar olarak tercih edilmesine yol açmıştır. Öyleki bir gram gümüş dövülerek iki km civarında tel elde edilebilmektedir.

 

Gümüşün Faydaları

 

Gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılmasının yanında insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Gümüş bilinen ilk antibiyotik olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında gümüşün radyasyona karşı koruyucu olduğu, yaraları hızlı iyileştirdiği ve şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın kuyumcudan ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 

 

Ürün Özellikleri

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Mine
Ağırlık
: 12 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 2,2 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 1,8 cmSertifika
: Var

 

 

Benzer Ürünler