Çukur Dizisi 925 Ayar Gümüş Erkek Yüzüğü (NS1368)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺199,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺149,00(KDV Dahil)
* ₺18,46 'den başlayan taksitlerle

El işçiliği motiflere sahip 925 ayar gümüş ve mine kaplanarak üretilmiş Çukur dizisi sembolü bulunan Erkek Gümüş Yüzük

STOKTA YOKTUR 

 

Çukur Dizisi Erkek Gümüş Yüzük

 

Milyonlarca izleyiciyi ekran başına bağlayan çukur dizisinde kullanılan ve diziye ruhunu veren sembolün kullanıldığı erkek gümüş yüzük modelimiz ile karşınızdayız. Çukur dizisi yüzüğümüz oval bir tasarıma sahip olmakla beraber mine kaplaması yapılarak tamamen el işçiliği ve 925 ayar gümüşten üretilmiştir. Çukur dizisi yüzüğümüz aynı zamanda koruyucu zırh motifleri ile süslenmiş olup toplam 16 gram ağırlığa sahiptir.

 

 

Not: Ürünümüz sipariş tarihinden itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde Ücretsiz Kargo ile teslim edilir. Tüm ürünlerimiz Kredi Kartına 9 Taksit seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Çukur Yüzüğünün Anlamı

 

Çukur yüzüğündeki "^" işareti çatıyı sembolize eder. Çukurda bulunan tüm haneler çukurda yaşayanların sığınabileceği bir çatıdır. Çatının altındaki ilk "." (nokta) işareti kişinin sahip olduğu ve ona emanet edilen aileyi (anne, baba, kardeş, eş, çocuk) ifade eder. İkinci nokta ise kişinin sahip olduğu kardeş kadar yakın olan dostları ifade eder. Öyle ki yeri geldiğinde onlar senin için sende onlar için elinden geleni yaparsın. Üçüncü nokta ise dizide çukuru yöneten aile olan koçovalıları temsil ediyor. Bu sembolü yaptıranlar koçovalı ailesinin bir ferdi olur ve onların koruması altına girer. Çukur sembolünün en altında bulunan "V" işareti ise dizinin geçtiği çukur adı verilen mahalleyi temsil etmektedir. Çukur aynı zamanda dizide yuva anlamını taşımaktadır.

Çukur sembolü bir bütün olarak değerlendirildiğinde "başımızın üstünde bir çatı, ayağımızın altında bir çukur, içinde ailemiz olduğu sürece bize bu dünyada ölüm yok!" anlamını taşımaktadır.

 

Koruyucu Zırh Motifleri

 

Osmanlı ve Selçuklu Türk devletleri ordularında görev yapan askerler, savaş esnasında yara almamak için zincir örgülerden oluşan koruyucu zırh kullanmaktaydı. Çukur Dizisi Gümüş Yüzük modelimizin yan motiflerinde atalarımızın kullandığı koruyucu zırh motifleri kullanılarak yüzüğümüzün manevi havası pekiştirilmiştir.

 

Mine Nedir?

 

Mine, gümüşün sert ve parlak bir cam katman ile bezenmesi işlemidir. Mine, soda, silisyum, kurşun ve oksit karışımından meydana gelir. Mine kaplaması yapabilmek için gümüş ustası çok sıcak bir fırında özel bir işlem uygulayarak gümüş ile camı birbirine kaynaştırır.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

 

Size en yakın gümüşçüden ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz yüzük ölçünüzü kendiniz hesaplamak isterseniz kullanmakta olduğunuz yüzüğünüzün tam ortasını iç kısmından cetvel ile ölçerek bize iletmeniz yeterli olacaktır. 

 

Ürün Özellikleri

 

 

Materyal  : 925 Ayar Gümüş Kıymetli Taş : Mine işlemeli 
Ağırlık
: 16 gr. (± 1.0)
El İşçiliği
: Var
Genişlik
: 1.5 cm
Teslimat Süresi
: 1-3 iş günü
Yükseklik: 2.3 cmSertifika
: Var