Yüzüğün Takılan Parmağa Göre Anlamları

Yüzük çeşitleri takılan parmağa göre anlamlandırılabilir. Kimi zaman ruhsal dünyanızı yansıtırken, kimi zamanda medeni durumunuzu gösterir. Daha önce evlilik yüzüğü neden sol ele takılır başka bir yazımızda açıklık getirmiştik. Bu makalemizde ise evlilik yüzüğü ile gümüş nişan yüzüğü haricinde işaret ve serçe parmağına takılan yüzüklerin anlamlarını inceledik. İşte yüzüğün takılan parmağa göre anlamları

Takılan Parmağa Göre Yüzüklerin Anlamları

Kadınlar kadar erkeklerin de sıklıkla kullandıkları aksesuarlardan biri yüzüklerdir. Genellikle medeni durumunu temsil edecek bir simge olarak kullanılan takı çeşididir. Kadınlar bu amaç dışında bir de şıklıklarını tamamlamak, kıyafetlerine renk katabilmek ve süslenmek için de gümüş yüzük ya da altın yüzük çeşitlerine yönelmektedirler. Yüzük parmağına takılan aksesuarın anlamı herkes tarafından bilinmekte ya diğerleri…

İşaret Parmağına Takılan Yüzüğün Anlamı

Yüzük çeşitleri günümüz teknolojisi ile gün geçtikçe farklılaşmakta ve birbirinden şık, modern aksesuarlar üretilmektedir. İşaret parmağı için imal edilen yüzüklerin ise net bir anlamı bulunmamaktadır. Ancak yüzük parmağı hariç parmaklara yüzük takıldığında; şuan da ilişkim yok imajı yarattığı da bir efsanedir. Farklı bir bakış açısı ile nişanlı veya evli olmayan bir bayanın, yüzük takmayı sevdiği için de işaret parmağı için yüzük satın alması da olasıdır.

Serçe Parmağına Takılan Yüzüklerin Anlamı

Gümüş nişan yüzüğü ya da altın evlilik yüzüğü haricinde kişilerin serçe parmağı için de üretilen takılar mevcut. İnanışa göre serçe parmak yüzüklerini; sır saklayabildiğini göstermek isteyen, güvenilir olduğunu ifade eden ve başarılı bir kişiliğe sahip olduğunu simgeleyen kişiler kullanmaktadır. Bu kişiler özellikle düzenli, güvenilir ve başarılı olduklarını ifade etmek amacıyla serçe parmağı yüzüğüt akmaktadırlar.
Yüzüğün takılan parmaklara göre anlamları bu şekildedir. Gümüş bayan yüzüğü ve erkek gümüş yüzük çeşitleri her geçen gün model açısından farklılaşmaktadır. Bu nedenle kendiniz ya da sevdikleriniz için anlamlı bir aksesuar satın almak istiyorsanız naliserif.com’da tek taş, tam tur, fantezi taşlı, dini figürlü, modern tasarımlı ve uygun fiyatlı birçok modeli bulabilirsiniz. İster sizin için isterseniz de sevdikleriniz için satın alacağınız tüm yüzüklerde ücretsiz kargo avantajından faydalanabilirsiniz.