Yakut Taşı Özellikleri

Yakut taşı, derin kırmızı bir değerli taş ve kristal olarak bilinir. Enerji seviyelerinizi şarj etmek için mükemmel bir taştır ve aklınızı daha olumlu ve kendinden emin olmasını teşvik edebilir. Çarpıcı rengi, canlılığın ve duygusallığın teşvik edilmesi için çok etkili olan enerjisine benzemektedir. Kalp merkezli bir taştır ve Yaratıcı’nın İlahi sevgisini simgeler. Bu, bir tezahür taşıdır ve servetin her çeşit tutulmasını destekleyecektir. Yakut taşı özellikleri ve kullanıcısına faydaları alt başlıklarda anlatılmaktadır...

Yakut Taşı Hakkında

Yakut isminin anlamı Latince “kırmızı” kelimesinden gelir. Yakut yatakları Kenya, Burma, Hindistan, Tayland, Kamboçya, Rusya, Madagaskar, Meksika ve ABD’de bulunur. Geçmişte, 1800’lü yılların arasındaki farklılıkları çözene kadar, kırmızı taşların diğer çeşitlerine yakutlar, özellikle Kırmızı Telli ve bazı Kızıl Garnet denirdi. Yakut’un rengi kırmızıdır ve bu renk taşın içine krom dahil edilmiştir. Doğal kristaller taşlarda değişik mineral miktarlarına sahip olabileceğinden, kırmızı gölge farklı olabilir.

Yakut Taşı Özellikleri

Yakut taşı, yaşam için enerji ve coşku yayan bir yoğunlukla yayılan bir titreşime sahiptir. Akılın netliği ile liderliği ve artan yoğunlaşmayı teşvik eder. Bu güzel kırmızı taş, kalbinize dayalı bir perspektiften kendi gücünü ve yaratıcı potansiyelini görmenize olanak tanır. Yakut taşı üçüncü şakra için bir çakra taşı olarak bilinmemekle birlikte, bu göz bebeği üçüncü gözün temelini oluşturmaktadır. Bu taşın simyasal özelliklerinden biri, bir mutluluk duygusu vermek ve yaşam arzusunu teşvik etmektir. Enerji seviyelerinizi yeniden şarj etmenize yardımcı olacaktır. Söz konusu enerji artışı yüzyıllar boyu popüler bir taş haline gelmesinin bir parçası olabilir. Size vermiş olduğunuz güçle Yakut taşı, yorulmanın üstesinden gelmenizde size yardımcı olacaktır. Yakut hem bir taban hem de kök çakra taşı ve bir kalp çakra taşıdır ve kırmızı ışının enerjisini tutar.
Yakut taşı ile süslenmiş gümüş yüzükler, gümüş kolyeler ve benzeri takılar almanız mümkündür. Bu doğal kırmızı kristal, risk alma konusunda rahat olmanızı sağlar ve sizi ölüm korkusundan değil, yaşamın tüm deneyimlerini kucaklamak için öğretir. Yakut taşının rengi, siyah rengine yakındır ve kanın oksijen taşıma kapasitesine yardımcı olmak için değerli bir taş olduğu bilinmektedir. Hayal kabiliyetinizi arttırmak ve özellikle de açık renk hayalleri yaşamayı arzularsanız, yastığın altına bir yakut taş koyabilirsiniz. Vücudu enerjilendirir ve dengeler ve motivasyonunuzu geliştirir ve pratik hedefler belirlemenizi teşvik eder.