Takının Gümüş Yüzük Olduğunu Nasıl Anlarız?

 Parlaklığı, şıklığı ve her alanda kullanılabilirliği ile gümüş takılar göz doldurmaktadır. Fakat altın kadar yaygın satış noktası bulunmayan bu takılar, kullanıcıların akıllarında farklı soru işaretleri oluşmasına neden olmaktadır. Örneğin yüzük kullanmak isteyen kişilerin sürekli araştırma içerisinde oldukları sorulardan bir tanesi: Takının gümüş yüzük olduğunu nasıl anlarız?

Gümüş Yüzük Olduğunu Nasıl Anlarız?

Piyasada sıklıkla sahtelerine rastlanan ve imitasyon ürünlerin orijinal takılar gibi insanlara satılması, gümüş takı üzerindeki insanların güvenini sarsmaktadır. Bu nedenle yazımız içerisinde gümüş yüzük nasıl belli olurkapsamlıca açıklayarak, bu elementin alınması esnasında kalitesinin kolay kavranabilir olmasını sağladık. Çünkü günümüzde beyaz maddeden yapılmış olan birçok takı bulunmakta ve ne yazık ki, iyi niyetli olmayan insanlar tarafından bu takıların aynısıymış gibi taklitleri yapılmaktadır. Bu nedenle satın alacağınız ürünün kalitesini çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak inceleyebilir ve gerçek olup olmadığını kısa sürede anlayabilirsiniz.

Yüzüğün Gerçek Gümüş Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Gümüş işlenebilir fakat sert bir elementtir. Almış olduğunuz takı veya gümüş bir ürün hızlı bir şekilde eğilebiliyor ya da bükülebiliyor ise bu ürün kesinlikle imitasyondur. Kalitesi ağırlığı ile ölçülebilen bu element, sertliği nedeniyle eğilme ve bükülme yapmaz. Ayrıca almak istediğiniz takının iç kısmında ya da kutu içerisindeki ufak bir etikette, ayar numarası yazmalıdır. Bu ayar numarası, takının gerçeklik oranını ve elementin kaç ayar olduğunu gösterir niteliktedir.

Gümüş elementinin kararma özelliği bulunmaktadır. Hiç kullanılmadan kenarda durmak ile bile karardığı görülebilir. Almış olduğunuz bir gümüş takı veya çatal bıçak tarzında bir gümüş uzun süreden beri aynı renkte duruyor ve kararmıyorsa gümüş olması muhtemel değildir. Bu nedenle yüzüğün gümüş olduğunu nasıl anlarız diye soran okurlarımıza, kısaca kararma oluşmuyorsa kaplama yani imitasyon ürün almışsınız demektir diyebiliriz.