Otantik Gümüş Yüzük Nasıl Parlatılmalı?

 Gümüş takıların otantik olanları bir miktar kararmış olduğunda daha hoş ve daha şık bir hava vermektedir. Fakat birçok kişinin merak ettiği konu otantik gümüş yüzük parlatma işleminin nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Bu yüzüklerin hakiki olanları piyasada ayarlarına göre bulunabilirken, kesinlikle otantik gümüş ismi ile satılan imitasyon yüzükler alınarak kullanılmamalıdır. Çünkü gümüş kullanımı vücuda yarar sağlarken imitasyon kullanımı da, her zaman cilt bakımı ve ruh sağlığı açısında kişiye zarar verir. Ayrıca kısa zaman içerisinde kararma belirtileri göstereceği için imitasyonlar sık kullanımlara da uygun değildir.

Otantik Yüzüklerde Gümüş Şıklığı

Eğer otantik bir yüzüğe sahip iseniz temizlenmesi hususunda hiçbir şekilde çelişkiye düşmemelisiniz. Çünkü en yakın gümüşçüden alacağınız gümüş parlatma suyu ile bu işlemi kolaylıkla evde kendinizde yapabilirsiniz. Otantik gümüş yüzük parlatma yöntemleriile daha parlak ve daha zarif bir yüzüğe kavuşmanız mümkün. Ayrıca satın aldığınız gümüş temizleyici su sayesinde yüzüğünüzün de gümüşten imal edilip edilmediğini hemen anlayabilirsiniz. Çünkü temizleyici su ile gerçek otantik yüzüğünüzün kararmışlığı parlarken, imitasyon olan yüzük farklı bir kararma gösterecektir. Eğer gümüş temizleyici bir su bulamadıysanız, o zaman sirke ve karbonatın karışımı ile yüzüğünüzü parlatabilirsiniz. Takılar, bir gece bu karışımda durduktan sonra kullanılmalıdır!

Gümüşçüde Temizletip Parlatabilirsiniz!

Gümüşçüler tarafından yapılan gümüş takı parlatma işlemleri günümüzde çok da yüksek fiyatlarla gerçekleşmemektedir. Otantik gümüş yüzük parlatma fiyatı diğer yüzüklerin parlatılması için ödenen ücrete hemen hemen eşdeğerdir. Cüzi miktarlarda yapılan gümüş takı parlatma işlemleri için her hangi bir gümüşçüden yardım alabilirsiniz. Toplu olarak vermiş olduğunuz gümüş takılarınızda altın alyans veya altın tek taş yüzük temizlemesinde olduğu gibi gram hesabı yapılmaz. Vermiş olduğunuz gümüş takıların hepsine birden temizlik ve parlatma işlemleri için toplu fiyat alabilirsiniz.