Nal i Şerif Duasının Türkçe Okunuşu

Yüzük ve diğer takılarımızda kullanmakta olduğumuz Nali Şerif duası aslında Allah’tan korunmayı dileyen güzel dileklerden oluşur. Nal-i Şerif duasının Türkçe okunuşu denildiğinde Allah’tan niyaz ettiğimiz tüm yardım duaları bu sınıfa dâhil olmaktadır. Üzerimizde taşıdığımız Nal-i Şerif yüzükleri ve Nali Şerif kolyeleri, aslında sadece Peygamberimizin sandaletini temsil eder. O’nun atmış olduğu sağlam adımları atabilmek, O’nun bize göstermiş olduğu doğru yolda ilerleyebilmek için Allah’tan istediğimiz yardımları ifade eder. Kalben ve kendi dilimize göre yapacağımız duaları, Nali Şerif sembolüne bakarak gerçekleştirdiğimizde Allah’ın izni ile dualarımızdaki etki yükselecektir. Çünkü Peygamber Efendimizin attığı adımları referans olarak aldığımızı belirterek, Efendimizin doğruları yönünde bizim hayatımıza devam etmek istediğimizi dile getirmiş oluruz.

Nal-i Şerif Neden Önemlidir?

Sadece bir sembole bakarak bile o günümüzün bereketli, kazançlı ve huzurlu geçmesini sağlamamız düşüncesi size imkânsız gibi gelebilir. Ancak altında yatan nedenleri bildikten sonra aslında bu sembolün ne kadar da önemli olduğunu fark edeceksiniz. Peygamber Efendimizin sandaletine verilen isim olan ‘Nal-i Şerif’ aslında O’nun bize göstermiş olduğu yolu ifade etmektedir. O’nun yürümüş olduğu yolda hayatımızı sürdürmek istediğimizi imgeleyen bu sembol bu sebeple sadece bakılarak bile bize faziletlerini sunabilmektedir. Elbette ki bu simgeyi putlaştırmak, Nali Şerif duasının Türkçe okunuşunu ve anlamını bilmeden sadece bir resim olarak düşünüp bakmak günahtır. Fakat altındaki anlamı fark edip o niyet ile Allah’a dualarımızı sunmak birçok işimizde bize kolaylık sağlayacaktır.

Nal-İ Şerif Duası Nedir? Nal-i Şerif Duasının Türkçe Okunuşu

Nal-i Şerif olarak isimlendirilen Peygamberimize ait olan sandaletin bir simgesi vardır. Ancak bir duası yoktur. Bu sebeple bu simgeye bakarak, Peygamber Efendimizin bizlere göstermiş olduğu yolda ilerlemek istediğimizi belirterek, kalben kendi dilimizde bir dua edebiliriz. Satın almış olduğumuz gümüş takıların üzerinde yazılan Nal-i Şerif duası da Arapça yazılmış olan güzel duaları içerisinde barındırmaktadır. Bizler kendi dilimiz ve kendi kalbimiz çerçevesinde kendi arzularımızı ve isteklerimizi Allah’a ellerimizi açarak ve parmağımızda bulunan Nal-i Şerif yüzüğümüze bakarak (Peygamber Efendimizin gösterdiği yolda ilerlemek istediğimizi bir kez daha hatırlayarak) dualarımızı edebiliriz.

Sağlık, bereket ve huzur dolu günlere ulaşmamız için ya da içinde bulunduğumuz zor bir durumdan kurtulmak için Nal-i şerif yüzüklerinin yüksek maneviyatından faydalanabiliriz. Nali Şerif yüzükleri için tıklayınız.