Gümüş Yüzük Takmanın Faydaları Nelerdir?

 Milattan önce Mısırlılar tarafından kullanılmaya başlanan gümüşün insan sağlığına pek çok faydası bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da, gümüş yüzük takmanın faydaları saymakla bitecek gibi değildir. Öncelikle elementler arasında gümüşün antibiyotik etkisi olduğunu söylemek gerekir. 1342 ve 1357 yılları arasında Avrupa ülkelerini etkisi altına alan veba mikrobundan halk gümüş sayesinde kurtulmuştur. Bu devirde ilacın azlığı nedeni ile çok küçük partiküller haline getirilen bu element, damarlardan vücuda verilerek antibiyotik etkisi kullanılırdı. Bu yöntem sayesinde salgından korunan halk, aynı zamanda mevcut hastalıklarından da kurtulmuşlardı.

Gümüşten Üretilmiş Olan Yüzükler Radyasyondan Koruyor!

Gümüş yüzük faydaları arasında radyasyonu yok edici etkisi olduğu da belirtiliyor. Yapılan araştırmalara göre bu takıları tercih eden kişiler, teknolojik cihazların (telefon, televizyon, bilgisayar ve tablet gibi)kullanımından kaynaklı çevreye yayılan radyasyondandaha az etkileniyor. Ayrıca bakterileri kendi bünyesinde barındırmayan bu yüzükleri kullanmak, imitasyon yüzük ve takı kullanmaktan çok daha faydalı görülüyor.

Takılar gibi gümüş elementinin kullanıldığı mutfak eşyaları ve vitrin süs eşyaları da radyasyonun yayılmasını önleyen ürünlerdir. Yüzükler vücuda radyasyonun girmesini ve vücutta gezinmesini önlerken, kullanılan minik veya büyük gümüş ev eşyaları da radyasyonun ev ortamında yayılmasına engel oluyor. Buna bağlı olarak da gümüş için koruyucu ve anti bakteriyel özelliklere sahip bir maden diyebiliriz.

Yüzük Modelleri

Bayanların en fazla severek taktığı alyans çeşitleri ve tek taş yüzük modelleri genellikle gümüş elementin imal ediliyor. Bayanların altını ve pırlantayı değil de gümüşü tercih etmeleri, daha huzurlu bir içyapısına sahip olmalarını sağlıyor. Çünkü pahalıolan takıların taşınması esnasında her zaman huzursuzluk çeken bayanlar, gümüş takı kullanımında daha huzurlu olarak depresyona girmeden yaşamına devam ediyor. Ayrıca piyasada bulunan bayan gümüş yüzük modelleri oldukça değişik tasarımlardan ve renklerden oluşturulduğu için birçok kişi seçimini gümüşten yana kullanıyor.