Gümüş Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Özellikle de internetten yüzük satın almak istediğinizde, parmağınızın çap ölçüsünü milimetrik olarak doğru biliyor olmanız önemlidir. Bu sayede satın alacağınız yüzük, parmağınıza tam olarak oturacak ve uzun süreli kullanımlarda herhangi bir şekilde parmağınız, elinizi rahatsız etmeyecektir. Gümüş yüzük ölçüsü nasıl alınır sorunun cevabını, sizlere en doğru ve yalın hali ile yazımızda aktardık...

Gümüş Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Gümüş yüzük ölçüsü nasıl alınır bunun için farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Bizler yazımızda ise bu yöntemler arasında en kolay uygulanabilir olan iki yönteme değineceğiz. Siz de, bu yöntemlerden herhangi bir tanesini uygulayarak, kolayca yüzük parmağınızın çapını ölçebilirsiniz. Bu sayede de, yüzük satışı gerçekleştiren web sitemiz üzerinden beğendiğiniz bir modeli satın alırken, ölçünüzü belirterek, parmağınız için en rahat oturan ölçüde yüzük modelini alabilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır Nasıl Hesaplanır?

Eğer hali hazırda kullanmakta olduğunuz bir yüzük zaten varsa, burada tek yapmanız gereken; sahip olduğunuz yüzüğün ölçüsünü almaktır. Bunun için bir adet cetvele ya da milimetre ölçüsüne sahip bir gerece ihtiyacınız bulunuyor. Sonrasında yüzüğün en geniş kısmını ölçmelisiniz. Ölçüm sonucunda elde edeceğiniz mm değerinin çap ve ölçü olarak karşılığını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Bu ölçümü yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ise bu ölçüm sırasında yüzüğün sadece iç kısmını (yani parmağınızın geçtiği) ölçmelisiniz. Bu sayede yüzüğü değil, parmağınızın çapını ölçmüş olacaksınız. İşte bu sayede parmağınızın ölçüsü ile kolayca yeni yüzük siparişinde bulunabilirsiniz.

gümüş yüzük ölçüsü nasıl alınır

İp İle Yüzük Ölçüsü Alma

En bilindik pratik yüzük ölçüsü alma yöntemi olarak bir adet ip ile de parmak çapınızı belirleyebilirsiniz. Bunun için ipi yüzük parmağınıza sarın. Yüzük şeklinde olan ipi birleşim noktasından en ufak bir şekilde ayırmadan, en uzun kısmını ölçün. En uzun kısmını milimetrik bir cetvel ile ölçtükten sonra aşağıdaki tabloda denk gelen çap ve ölçü değerlerini görebilirsiniz.

Dipnot olarak; ortalama bayan yüzük ölçüsü 10 ile 15 değerleri arasında olduğunu belirtelim. Ayrıca sıkça sorulan bir diğer soru; yüzük numaraları kaçtan başlar sorusu için ise tabloda da görebileceğiniz gibi en düşük ölçü 7 olmaktadır. Bu da 46,50 mm çevre ölçüsü değerine sahip bir yüzük parmağına tam oturacak ölçü değeridir.