Gümüş Yüzük Nasıl Büyütülür?

 Bazı zamanlarda kilo verir incelir, bazı zamanlarda ise kilo alarak biraz balıketli olabiliriz. Yüzüklerimiz de bu arada işleme ihtiyaç duyar. Kilo aldığımız zaman takıları, bir ölçü veya birkaç ölçü kadar büyütmeye ihtiyaç duyarız. Son zamanlarda kullanımı hızla artan gümüş yüzükler evlilik yüzüğü, anı yüzüğü veya hatıra takıları olarak kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar tarafından merak edilen gümüş yüzük nasıl büyütülür, büyültme ve küçültme işlemi kimler tarafından yapılabilir ve dar gelen bir yüzüğü genişletmek için ne yapmalıyız sorularına yazımız içerisinde yanıt verdik…

Gümüş Yüzük Nasıl Büyütülür?

Günümüzde çok sıklıkla kullanılan gümüş takılardan en fazla kullanılanı yüzüklerdir. Büyültme veya küçültme işlemine de, parmakların genişlemesinde ya da zayıflamasında ihtiyaç duyulan işlemlerdir. Özel takı tasarım yapan profesyonel kişiler istenilen ebatlarda kolye, bileklik, küpe ve yüzükler üzerinde oynama yapabiliyor. Bu nedenle kilo aldığınızda ya da verdiğinizde, takılarınızı gümüş ustalarına götürerek kısa bir zaman içerisinde daralttırabilir veya genişlettirebilirsiniz.

Büyütülen Yüzük İncelir Mi?

Sıklıkla sorulan bir diğer soru ise gümüş yüzük büyütme işleminden sonra yüzükte incelme olur mu? Bu konuda takı üzerinden kaç numara daraltma işlemi uygulandığı önemlidir. Bir numara inceltmelerde veya iki numara inceltmelerde yüzükte hiçbir değişim görülmez. Ancak üç ya da dört numara genişletilen yüzüklerde bir miktar incelme görülebilir.

Yüksek numara değişimi istenen takılarda, incelme olmaması için yüzük genişletirken parça koyarak işlem yapılmasını talep etmelisiniz. Çünkü çok fazla büyütülerek incelme görülen yüzüklerin orijinalliği bozulabilir. Bu nedenle 3 ve yukarı numaralarda büyütme işlemi yaptırmak istiyorsanız, tasarımcıya yüzüğün incelmesini istemediğinizi mutlaka belirtmelisiniz. Şayet kişi, bu konuda profesyonel biriyse istediğiniz kalınlığa göre değişim yaparak ürününüzü teslim edecektir.