Gümüş Yüzük Model Ve Fiyatları

 Son zamanlarda üretilen gümüş takıların birçok çeşidi bulunmaktadır. En önemli bayan takılarından olan yüzükler, gümüş üzerine işlemeli olarak değişik modellerde satışa sunulmaktadır. Günümüzde pek çok bayan sarı altın takılarından hoşlanmamakta ve tercihini gümüş üretimi olan takılandan yana kullanmaktadır. Ayrıca gümüş yüzük bayan modelleri altın veya pırlantaya nazaran daha otantik bir havada kullanılabiliyorken, hem de uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Artık altın ve pırlanta takılarda işlenebilen her çeşit takı tasarımı gümüş üzerine de oldukça kolay ve kalıcı bir şekilde işlenebilmektedir. Fiyatı ve modellerinin çeşitliliğine bağlı olarak tercih edilen gümüşün, birçok takıda tasarımı usta ellerde incelikle işlenerek yapılmaktadır. El işçiliği ve özel tasarım da yapılabilen gümüş yüzük fiyatları işlemeciliğinin zorluğu veya ürünün kalitesine göre değişim göstermektedir.

Gümüş Yüzükler 925 Ayar Olmalı

Gümüş yüzük model ve fiyatları gümüşün kalitesine ve işçiliğine göre değişim gösterirken, görüntü kalitesinin şıklığı ile bayanlar tarafından birçok kıyafete kombin yapılabilmektedir. Çeşitler arasında en fazla tutulan yüzük modelleri ise damla şeklinde üretilen modeller ve otantik yüzük çeşitleridir.

Gümüş kullanımında ayarının 925 ayar olması, gümüşün daha az kararması ve daha uzun süre kullanılarak bu gümüşün üzerinde başka işlemlerin de yapılabileceğini göstermektedir. Kaliteli olan gümüş üzerinde daraltma, kısaltma, genişletme ve ekleme gibi işlemler usta kişiler tarafından yapılabilir.

Tasarım Harikası Gümüş Yüzük Modelleri

Yüzükler arasında gümüş kullanımı oldukça fazla olduğundan, gün geçtikçe tasarımlarda farklılaşmakta ve özgün tasarımcıların sayısı giderek artmaktadır. Her zevke göre gümüş üretimi yapılabilirken, en fazla satışı yapılan yüzük çeşitleri ise inci taşlı yüzük modeli, kelebek motifli yüzükler, dokuz taşlı yüzükler, tek taş yüzük modelleri, beş taşlı yüzükler, tam tur taşlı alyanslar (çiftler için), yaprak modelli yüzükler ve firuze taşlı yüzükler olarak sıralanabilir