Gümüş Yüzük Kayı Boyu Modelleri

Türklerin atası olarak Mitolojide kabul edilen kahraman Oğuz Han’dır. 24 boydan oluşan Oğuzların en bilindik boyu ise Osmanlı Devleti’nin kurucu unsuru niteliğindeki Kayı boyudur. Osmanlı’nın kuruluşunda başrol üstlenen bu boya ait geçmiş izleri taşımaktan hoşlanan kişiler için gümüş yüzük kayı boyu modelleri üretilmektedir. Kuvvet ve kudret sahibi anlamına gelen gümüş kayı yüzüğü, aynı zamanda muhkem olarak da tanımlanabilir. IYI yüzükleri ile ilgili detaylı bilgi edinmek isterseniz, alt başlıkları incelemeniz yeterli olacaktır...

Kayı Boyu Yüzükleri

Oğuzların iki koldan geldiği ve Kayı boyunun Bozok kolundan türediği kabul edilmektedir. Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş aşamasında önemli bir rol üstlenen Kayı boyu için Türk tarihinin önemli taşlarından biridir diyebiliriz. Gümüş kayı boyu yüzük tasarımları, boyun asıl sembolü olarak bilinen “iki ok, bir yay” damgasını içermektedir. Son zamanlarda Diriliş Ertuğrul dizisi ile yeniden hatırlanan kayı damgası, iki okun ortasında bir yaydan oluştuğu için figür gümüş yüzük kayı boyu modellerine bu şekilde işlenmektedir.

Gümüş Kayı Boyu Yüzük Tasarımları

Kayı Boyu için özel olarak üretilen yüzük tasarımları, boyun damgasının büyük bir işçilik ile gerçek gümüş elementine işlenmesi sonucunda ortaya çıkarılmaktadır. Gümüş kayı boyu yüzük tasarımları her ne kadar farklı modellerle karşımıza çıkarılsa da, genellikle mavi mineli Kayı yüzükleri çokça tutulmaktadır. Çünkü bu gümüş yüzük kayı modelleri, IYI motifli mavi fonla beraber Kayı bayrağını sembolize etmektedir. Yüzüklerin yan kısımlarına ise tuğra, bozkurt ya da ay yıldız gibi simgeler eşlik etmekte veya usta ellerle beylerin zarafetini yansıtacak motifler tasarlanmaktadır.

Kayı Yüzükleri ve Anlamları

Gümüş yüzük Kayı boyu ürünler; güç, kudret ve kuvvet anlamını taşımaktadır. Tasarım açısından iki ok ve bir yay içeren bu modeller, aynı zamanda okçu yüzükleri olarak da özel bir anlama sahiptirler. Diriliş Ertuğrul dizisinin yayımlanmasıyla beraber birçok erkeğin dikkatini çeken gümüş kayı boyu yüzük modelleri, farklı konseptlerde de oluşturulabilmektedir. Örneğin onxy taşlı ya da el işi IYI yüzükleri, şıklığın tamamlanması amacıyla tercih edilebilecek aksesuarlar arasında yer almaktadır. Kayı yüzükleri için talep oranı son derece yüksektir. Hem içerdikleri anlam bakımından, hem de tarihteki önemi açısından erkeklerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadırlar.

IYI Yüzükleri İçin Anında Sipariş Verebilirsiniz!

Farklı tasarımlarda gümüş kayı yüzüğü modellerine ev sahipliği yapan Naliserif.com sitemizde, uygun fiyat ve kaliteli işçilik garantisiyle beğendiğiniz IYI yüzüklerini satın alabilirsiniz. Bunun için Diriliş Kayı Boyu IYI Yüzükleri kategorimize göz atmanız ve avantajlı ödeme seçenekleri ile sipariş vermeniz yeterli olacaktır.