Gümüş Yüzük İçindeki Yazı Silinir Mi?

 Gümüş yüzük çeşitleri oldukça farklı yapılarda üretilmeye başlandı. Tek taş yüzükler başta olmak üzere alyans çeşitleri ve her çeşit kıyafet ile kombin yapılabilecek modeller mevcut. Fakat bu yüzükleri kullananların merak ettikleri başlıca konulardan birisi de, evlilik yüzüklerinin iç ya da dış kısımlarına yazdırılmış olan yazıların silinip silinemeyeceğidir. Bu nedenle merak edenler için gümüş yüzük içindeki yazı silinir mi kısaca açıkladık…

Gümüş Yüzük İçindeki Yazı Silinir Mi?

Metal yapıdaki elementlerden olan gümüşün içinden veya dışından yazı silmek ya da bir miktar elementin modelini değiştirmek mümkün. Söz konusu işlemler her zaman gümüş imalatı gerçekleştiren kişiler tarafından yapılabilmektedir. Bu yöntem sayesinde anı yüzüklerinin ya da evlilik yüzüklerinin, iç ve dış kısımlarına yazılmış olan isim veya yüzüğün anısına ait olan bir sözcük kolaylıkla silinebiliyor.

Yüzüğün sahibi tarafından silme işlemi gerçekleştirilmek istendiğinde ise takının yapısına hasar verilebilir ve oluşan bu hasar sonradan giderilemeyebilir. Bu nedenle takı üzerinden yazı sildirme işlerini, profesyonel kişilere yaptırmanızı öneririz. Ayrıca sildirme işlemi sonrasında istediğiniz zaman aynı takıya küçük bir yazı ya da isim yazdırabilirsiniz.

Gümüş Tasarımlarınızı Daha Şık Hale Getirin!

Kısa sürede gümüş imalatı yapan veya gümüş ustası olarak bilinen kişiler tarafından takılarınızın üzerindeki yazıları sildirebileceğiniz gibi, gümüş yüzük modellerine birçok tadilat da yaptırabilirsiniz. İsterseniz bilekliğinizi daraltabilir, küpenizin boyunu biraz kısalttırabilir ya da kolyelerinize ekleme yaptırabilirsiniz. Bu sayede bir miktarda olsa, takılarınızda farklı bir tasarım kullanmış olursunuz. Gümüş tadilatları her zaman altın ve pırlanta tadilatlarından daha uygun bir fiyatlandırma ile yapıldığından dolayı istediğiniz takıda değişikliğe gidebilirsiniz.

Yüzüğünüzün Taş Rengini Değiştirin!

Gümüş üzerine tasarlanmış bir yüzüğünüz varsa ve taş renginden sıkıldıysanız, o halde takınızın rengini kısa sürelik bir işlem ile değiştirtebilirsiniz. Bunun için profesyonel biriyle görüşecek, istediğiniz rengi ve tarzı belirtmeniz yeterli olacaktır. Yüzük taşı değiştirme, çok kısa sürede ve uygun fiyata yapılan bir işlemdir.