Gümüş Yüzük Daraltma Nasıl Yapılır?

Tarihte çok eski olan takı kullanımında, en bilindik ürünler yüzüklerdir. Bu ürünler altın, pırlatma ya da gümüşten imal edilebilmektedir. Gümüş yüzükler ile ilgili kullanıcılardan sıklıkla aldığımız sorular ise genellikle daraltma işlemine yönelik diyebiliriz. Bu nedenle yazımız içerisinde daraltma işlemi için çok fazla ücret öder miyim,yüzüğümü gümüş ustasına verdiğimde daraltma süreci ne kadar sürer ve bu işlem nasıl yapılır gibi popüler soruları yanıtladık…

Gümüş Yüzük Daraltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kilo almak ve kilo vermek gibi doğal beden yapılarının değişiminden sonra parmaklarda da değişim görülmektedir. Kilo alan kişilerin parmaklarında kalınlaşma, kilo veren kişilerin ise parmaklarında incelme olur. Peki, gümüş yüzük daraltma nasıl yapılır?

Parmağınıza bol gelen bir yüzüğün ne kadar daraltılması gerektiğinin ölçümü de dâhil olmak üzere altın işiyle uğraşan kuyumcular ve gümüş takı imalatı yapan ustalar, kısa sürede takınızı daraltabilirler. İşlemin kolay olmasından dolayı yüzüğünüzü gümüş ustasına ya da kuyumcuya verdiğinizde çok fazla beklemezsiniz. Daraltma işleminin ücretleri ise tamamen ustanın talebine göre değişiyor diyebiliriz. Ayrıca bu ustalar yeni almış olduğunuz takıların üzerine istediğiniz figürleri veya sevdiğiniz kişinin ismini de yazabilirler. İsteğe bağlı olarak özel gümüş yüzük yapımı da gerçekleştirilebilir.

Özel tasarım, sizin tarif ederek gözlerinde canlandırdığınız takıların tasarımı ilk olarak kağıt üzerinde çizilerek oluşturulmaktadır. Daha sonra görseli ortaya çıkan takı, olması gerektiği tasarımda üretilebilmesi için özenle üzerinde oynamalar yapılır.

Anı Yüzükleri

Okul dönemine veya doğduğunuz şehre ait olan anılarınızı yüzüğünüze yazdırmanız mümkün. Anı yüzükleri olarak adlandırılan bu takılar, 925 ayar gümüşten imal edilerek meraklılarına sunuluyor. İstenilen ebatlarda kişilerin parmaklarına göre imal edilebilen anı yüzükleri, özellikle uzun süreli kullanımlara çok uygun. Sevdiklerinizi her zaman hatırlatabilecek özellikle bir takı istiyorsanız, bu ürünleri tercih edebilirsiniz.