Gümüş Yüzük Çeşitleri

Hayatımızda çok uzun süreden beri var olan gümüş yüzük çeşitleri en fazla kullanılan takılar arasındadır. İşlenmesi kolay olan gümüş elementi çok uzun bir süreden beri bayanların boyunlarını, bileklerini ve parmaklarını süslemek için kullanılır. Zaten elementin tarihi geçmişi incelendiğinde birçok kraliçenin tacını, kolyelerini ve yüzüklerini gümüşten yaptırdığı görülmektedir. Bu nedenle yüzük segmentinde sayılamayacak kadar çok fazla çeşit bulunmaktadır. Tabi buna bağlı olarak da, bayanlar istedikleri kıyafetleri ile rahatlıkla kombin yapabilecekleri kadar çok çaşide sahip oluyorlar. Peki, günümüz moda akımına uygun gümüşten imal edilmiş yüzük çeşitleri nelerdir?

Tasarım Harikası Gümüş Yüzük Çeşitleri

Gümüş işlenebilirliği kolay olduğu kadar bozulmayan bir element olduğu için de uzun süre saklanabilir. Bu nedenle tasarımı beğendiğiniz tüm gümüş objeleri, istediğiniz kadar kullanabilir ya da kullanmak istemediğinizde hatıra olarak uzun yıllar saklayabilirsiniz. Günümüzde Arapça harflerin yazılımı ile satışa sunulmuş olan yüzük modelleribir hayli fazla kullanılmakta. En çok tercih edilen model ise Elif ve Vav harflerinin birleşiminden yapılan Arapça figürlü takılardır. Diğer trendler ise semazen yüzükleri, tuğralı yüzükler, nali şerif bulunan yüzükler, tektaş alyans, takım ve fantezi yüzükler olarak sayılabilir.

Fantezi gümüş yüzük modelleri de bayanların en fazla tercih ettiği takı çeşitleridir. Bu yüzükler abiye kıyafetlerle veya iş toplantılarında bayanlar tarafından kullanılması tercih edilen en şık takılar arasındadır. Rengarenk taşlar ile süslenen fantezi yüzükler, bir çok modelde üretildiği gibi kişinin tercihine göre özel tasarım da üretilebilmektedir.

Özel Tasarım Takılar

Gümüş, özel tasarım harikaları yaratan alanında uzman kişilerin elinde sanat eserine dönüşüyor. Bu yüzükler özel günler için özel kıyafetlere göre tasarlanabildiği gibi, bayanların isteğine göre birkaç renk bir arada kullanılarak da üretilebiliyor. Örneğin koyu mavi, açık mavi ve beyazın birlikte kullanıldığı tasarımlar, özellikle gündelik kullanımlar için çok uygundur. Belirtilen renkler birçok kıyafetle rahatça kombinlenebilir ve günlük hayatta da uzun süre takılabilir. Özel tasarım gümüş yüzükler, her çeşit takı kutusunda saklanabilir niteliktedirler.