Gümüş Yüzük Bayan Taşlı Modelleri

 En fazla kullanılan elementlerden birisi olan gümüşün, parlak, değerli, beyaz bir metal element olduğu bilinmektedir. Bu elementten usta ellerde oluşturulan yüzükler, erkekler ve bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. En fazla erkeklerin gümüş yüzük kullandığı düşünülse de, bayanlar da sıklıkla bu elementten yapılmış olan yüzükleri kullanmaktadırlar.

Altından sonra kullanımının çok fazla olduğu bilinen gümüş, kadınlar için özel üretim yüzüklere, kolyelere, bilekliklere ve daha birçok takıya dönüştürülerek satışa sunulmaktadır. Çoğu zaman taşlı olarak da tasarlanabilen bu ürünler, günümüzde çeşitliliğini giderek artırmaktadır. Fiyatları açısından da bireylere uygun gelmekte ve bireysel ya da çift kullanımlarında tercih edilmektedir.

Bayan Gümüş Alyans Çeşitleri

Bayanların takı kullanmayı sevdikleri ve bu takıları özenli bir şekilde sakladıkları bilinmektedir. Takılar kategorisinde ise son zamanlarda gümüş yüzük bayan taşlı çeşitleri dikkat çekmektedir. Çoğu bayanın takı koleksiyonunda bulunan bu ürünlerin fantezi modelleri de bulunmaktadır. Beyaz görüntüsü ile altından çok daha fazla kıyafetlere uyma özelliği bulunduğu için değişik şekillerde kombinlenebilmektedir.

Fantezi Taşlı Yüzükler

Gümüş yüzük bayan çeşitleri içinde yer alan fantezi taşlı yüzük türleri birçok modeli de beraberinde barındırmaktadır. Bu yüzüklerin bir kısmında Osmanlı devlet arması bulunurken, bazılarında ise değişik ebatlarda ve sayılarda taşlar bulunur. Kimi yüzük tasarımlarında ise çok değerli elmas ve zümrüt taşlar kullanılarak, takılar daha alımlı ve daha fantezi hale getiriliyor.

Fantezi yüzükler arasında abiye kıyafetler ile kullanılabilen ve kolye, küpe gibi takılarla birlikte takım olarak imal edilmiş ürünler de mevcut. Ayrıca bu tip tasarımlar gümüş imalatı yapan ustalarca kişiye özel olarak da üretilebildiği için bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kişiye özel tasarımlar, sadece fiyat etiketleri bakımından biraz daha farklıdır.