Gümüş Takı ve Aksesuarların Temizlenmesi

 Bizler için çok kıymetli olan gümüş aksesuarlarımızın düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Bunlar doğal maden oldukları için zaman içerisinde kararma yapabiliyor bunun içinde belli aralıklarla silinmeli ve çeşitli yöntemlerle parlatılmalıdır.
Gümüş takı gibi aksesuarlarınızı kullanmadığınız zaman mutlaka kutusunda muhafaza edin bu şekilde daha geç kararma yapacaktır. Temizlemesi de son derece basittir bunun için bir yerlere gidip bir işlem yapmanız gerek yoktur evinizde kolay bir şekilde temizlemeyebilirsiniz. Takılarınızın kararmamasını istiyorsanız birkaç gün arayla nemli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Hafta bir temizlenmesi de iş görür daha detaylı bir temizlik yapmak istiyorsanız yumuşak bir diş fırçasıyla gümüş takılarınızı güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. Kararma yapmış ürünlerin temizlenmesin de çok kolaydır amonyaklı bir suyun içerisinde beş dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra diş fırçasıyla silerseniz gümüş takılarının ilk gün ki gibi parlak olduğunu görebilirsiniz. Bu yönteme alternatif olarak karbonatlı su da kullanılmaktadır. Gümüş kolye gibi hassas takılar içinde bu yöntem önerilir karbonatlı bir su içerisinde yaklaşık 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha etkili olmasını istiyorsanız limonlu su içerisinde karbonat atıp bekletebilirsiniz bu iki yöntemde çok etkilidir. Artık gümüşlerinizin kararması sonrasında panik yapmanız için bir neden yok bazıları gümüş parlatıcılarına gidip üzerine parlatıcı sürdürseler de en geçerli yol bu iki yöntemden geçer. Takılarını çıkardığınızda mutlaka kutusunda saklayın ve en az hafta bir temizliğini yapın bu şekilde devam ettiğiniz sürece herhangi bir kararma olmayacaktır.
Orijinal gümüş takılar zaman içerisinde kararma yapar elinizdeki ürünleri hiç silmediğiniz halde kararmıyorsa sahte gümüş demektir. En kaliteli ve en kullanışlı gümüş takılara sadece bizim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve kaliteli takı ve aksesuarlar için sayfamız 7/24 sizlerin hizmetindedir.