Gümüş Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Özel günlerin nişanesi olan söz, evlilik ve nişan yüzükleri taşıdıkları anlam bakımından merak edilmektedir. Evliliğe bir adım kala gümüş nişan yüzüğüalmak isteyen müşterilerimiz için bu değerli ve anlamlı aksesuarın hangi parmağa takılması gerektiğini detaylarıyla birlikte açıkladık. Bu nedenle nişan yüzüğü hangi parmağa takılırdiye düşünenlerin yazımızı mutlaka incelemesini tavsiye ediyoruz.

Nişan Yüzüğü Neyi Simgeler?

Yaz mevsimi yaklaştı ve baharın girmesiyle nişan, düğün sezonu da açılmış oldu. Birçok kişi dünya evine girmek için bu niyeti eş, dost ve akrabalarıyla paylaşmaya başladı bile. Toplumumuzun önemli bir adeti olan nişanlanma geleneği de çiftlerin bu niyetini simgelemektedir. Bir ömür beraber yaşama kararı alan çiftler, çevresindeki gören kişilere evlilik yolunda olduklarını bildirmek için nişan yüzüğütakarlar. Nişan merasimi için alınan bu yüzükler; ikilinin birbirlerine verdikleri sözün ve iki kalbin bir olmasının sembolleşmesidir. Peki, altın ya da gümüş nişan yüzüğü hangi parmağa takılır?

Altın Veya Gümüş Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Türk geleneklerine göre nişanda takılan yüzük, sağ elin yüzük parmağında olmalıdır. Evliliğe giden nişan merasiminde sevgiliniz için tektaş yüzükte almışsanız, önce tek taş ardından altın ya da gümüş nişan yüzüğü takılarak ikisi birlikte kullanılabilir. Hayat birleştirme yolunda atılan bu adım evlilikle taçlandırıldığında ise alyans sağ elden sol ele geçer.
Evlilik kararı alan çiftlerin takıldıkları diğer bir konu ise nişan yüzüğü seçimidir. Hangi yüzüğün alınması gerektiği hususunda karmaşıklık yaşayan çiftler için öncelikle tarzların belirginleştirilmesini öneriyoruz. Ardından ortak karar verilmesi ve kullanışlı bir model alınmasını tavsiye ederiz. Nali Şerif nişan yüzüğü sektöründe uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Sitemizde pek çok farklı tasarımdan oluşan alyans, tek taş, beştaş ve nişan yüzüğü modellerini sergilemekteyiz.

Birbirlerine vermiş oldukları sözü sembolize etmek için gümüş yüzükleri tercih edenler için gösterişli ya da sade olmak üzere birçok seçenek sunmaktayız. Tarzınıza uygun ucuz nişan yüzüğü satın almak isterseniz, firmamız web sitesindeki modelleri inceleyerek hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz. Üstelik kapıda ödeme fırsatını kullanabilir ya da internetten kartınız ile güvenli ödeme yapabilirsiniz.