Gümüş Kolyeler Neden Daha Çok Tercih Edilir?

 Gümüş elementi çok eski çağlardan beri bilinmekte ve değerli bir metal olarak pek çok nesnenin üretiminde kullanılmaktadır. Özellikle takı yapımında, değişik figürlerle beslenerek kullanılan gümüş aynı zamanda pırlanta ve altın takılara nazaran daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle gümüş kolyeler gibi takı çeşitlerine olan ilgi giderek artmaktadır. Ancak bu elementin tercih edilmesi sebebi sadece fiyat etiketinin uygunluğu değildir. İnsan sağlığına olan olumlu etkileri de gümüşe ayrı bir önem katmaktadır.

Neden Gümüş Kolye?

Gümüş kolye çeşitleri, üretildiği elementten dolayı birçok mikrobu yok edebilme özelliğine sahiptir. Asıl gümüşü etkileyici kılan ise mikrop öldürme işlevselliğini yaparken, insan sağlığına zarar vermeyen nadir metallerden biri olmasıdır. Aynı zamanda alerjik reaksiyonu minimum olan elementlerden de biridir. Bu nedenle yok küçük yaşlardaki bireylerde bile hassas bir cilt yapısı söz konusu değilse, herhangi bir alerjik vaka göstermez.

Altına karşı en güçlü alternatif maden gümüş olarak gösterilmektedir. Bu tezin temelindeki neden ise insan sağlığı üzerinde incelenen olumlu etkileridir. Örneğin vücudumuzdaki negatifliği alarak, daha mutlu ve eğlenceli bir yaşam geçirmemizi sağlamaktadır. Özellikle mental açıdan kendini huzursuz hisseden kişilere değerli taşlar ile gümüş takıların birlikte kullanılması önerilmektedir. Diğer yandan iyi bir anti bakteriyel olması, bu madeni asil kılan özelliklerinden biridir.

Bayan Gümüş Kolye Kullananların Yorumları

Bayan gümüş kolye kullananların yorumları ve deneyimleri incelendiğinde ise ortaya farklı bir tablo çıkmaktadır. Bayanlar, gümüşü sağlıklı olmasından daha çok ekonomik olmasından dolayı tercih ediyor. Çünkü hırsızlık vakalarına karşın altın takı kullanımı, bayanlarda psikolojik baskı oluşturmaktadır. Bu nedenle gümüş maddesinin, altından daha uygun bir fiyatla alınması hırsızlık olaylarında kişilerin daha huzurlu olmasına yardımcı oluyor.