Konsept 7 Gümüş Erkek Yüzükleri

 

Kendi Yüzüğünü Kendin Tasarla

Konsept 7 Tasarımlar ile Bambaşka Gümüş Erkek Yüzükleri

 Türk yüzük üreticiliğinin lokomotifi olan Nali Şerif yüzük modasını belirlemeye devam ediyor. Nali şerif tasarımcıları ve ustaları tarafından yaz boyunca büyük bir incelikle tasarlanan sonbahar - kış ürünleri yüzük severlerin beğenisine çıktı. 

  Nali Şerif ustalarının el yapımı hazırladıkları koleksiyonluk tesbih ürünleri yüzlerce detayı ile birlikte raflardaki yerini aldı. Türk halkına her zaman en iyi modeli hiç bir yerde olmayan tasarımları ve mükemmel işçiliği sunan Nali şerif bu koleksiyon ile erkeklere çok daha fazla seçim şansı veriyor. 

Nalişerif Konsept 7 Yüzükleri

  • Yüzüklerin tamamı el işçiliğidir. El işçiliği yüzükler Türkiye'de en az üretim gösteren yüzük modelleridir. Bunun başlıca iki sebebi vardır. birincisi el işçiliği detaylı bir üretimdir ve çok az usta tarafından bilinmektedir. Diğer bir nedeni ise yüksek çalışma saatleri sonucunda üretilmesidir.
  • Konsept ürünlerinde yüzüğün ortasında bulunan amblemler koleksiyoncular tarafından seçilebilmektedir. Beğendiğiniz amblem büyük bir ustalık ve kalite ile ustalar tarafından yüzüğün el işçiliği kasasına yerleştirilmektedir.
  • Yüzüklerin kasaları %100 el işçiliği ve %100 925 ayar gümüş ile hazırlanmıştır. Taklit bir yüzük ile arasındaki farkı yüzüğün detaylarından kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.
  • Yüzüklerde kullanılan amblemler kültürümüz parçası olan sembol ve armalardan hazırlanmıştır. Yüzüğün sağına veya soluna eklenebilmektedir.

 

Konsept 7 Amblemler

Osmanlı Devlet Arması : Osmanlı devletinin arması olan bu arma adaleti , kahramanlığı , hilafeti ve bir çok anlamı taşıyan 30 farklı sembolden oluşmaktadır. Osmanlı devlet arması Osmanlı İmparatorluğunda 19.yüzyıldan sonra kullanılmaya başlamıştır.

Kayı Boyu Arması : Kahramnlığı ve cesurluğuyla ün salmış bir Türk boyu olan kayı boyunun sembolüdür. Kayı boyu Osmanlı imparatorluğunun kurucu boylarından biridir. Osmanlı hanedanlığı bu boydan gelmektedir.

Elif ve Vav Harfleri: Arap alfabesinin harflerinden olan elif ve vav tasavvufta sıkça kullanılan harflerden biridir. Çok yoğun anlamları olan bu harflerden elif dik ve doğru durmayı temsil ederken vav ise mütevazi olmak anlamına gelir.

Osmanlı Tuğrası: Osmanlı tuğrası hemen hemen tüm padişahlar tarafından kullanıla kişisel imzalardır. Osmanlı tuğralarının en meşhurlarından biri Fatih Sultan Mehmet Hanın tuğrasıdır.

Selçuklu Çift Başlı Kartalı: Dünya'nın gelmiş geçmiş en büyük impartorluklarından biri olan Selçuklu İmparatorluğunun arması olan çift başlı kartal günümüzde halen bir çok hayrana sahiptir.

Nali Şerif:Nali Şerif HZ.Muhammed (SAV)'e ait olan bir sandelettir.Osmanlı ve İslam Kültüründe Nali şerifin önemi çok büyüktür.