Altın ile Gümüş Takı Arasındaki Farklar

 Herkesin kendine göre bir zevki vardır elbet bu kimse tarafından sorgulanamaz genel tercihlere baktığımızda ise gümüş takıların altına göre daha çok tercih edildiğini görebiliriz. Altın takı genellikle yatırım için alınmaktadır gümüş takılar ise günlük kullanıma çok uygundur.
Eskiden kadınlarda altın hevesi vardır günümüzde altın demode olmuş kimse altın bilezik, takı ya da yüzükle kombin içine girmemektedir. Gümüş takılar ise sadece kadınlara değil aynı zamanda erkeklere de hitap ettiği için daha yaygın olarak kullanılıyor. Kadınlar genellikle gümüş küpeler, kolye, bileklik ya da yüzük tercih ederken erkeklerin ilk tercihi yüzük olmaktadır. Takılar genel olarak bir tarzın simgesi haline gelmiştir bir kıyafet giydikten sonra illa ki ona uygun takılar bulabiliyorsunuz altın olarak baktığımızda kıyafetlerin üzerine pek uygun olmadığını görebilirsiniz. Altın takılar direk göze batar ve her kıyafette bunları kullanamazsınız ancak gümüş takılar çok kullanışlıdır her kıyafete uyar çok göze batmaz ve zarif bir görüntüsü vardır. İki takı çeşidi arasında bariz bir fiyat farkı da vardır altın takılar çok yüksek tutarlı olurken gümüş takılar her bütçeye uygundur. Sağlık açısından baktığımızda ikisinin de cilde herhangi bir zararı yoktur sadece imitasyon yani sahte ürünler cilde zarar verir değerli madenlerle yapılan takılardan bir zarar gelmez. Nali Şerif gümüş erkek yüzükleri son dönemin en çok tercih edilen aksesuarları arasında yer almaktadır. Binlerce seçenek ve birbirinden eşsiz motifleri nedeniyle takı tutkunları tarafından çok beğenilerek kullanılmaktadır.
Takı ve aksesuarlar bir tutku meselesidir her kadın ya da erkek kendine yakıştırdığı takılarla yaşam tarzını ortaya çıkarır ve kendilerinin mutlu olmasını sağlar. Bugün en yaygın hediyelere baktığımızda da herkesin seveceği düşünüldüğünden en çok verilen hediyelerin başında da takıların geldiğini görebiliriz.