2017 Bayan Gümüş Kolye Modelleri

Son birkaç yılda, altın fiyatlarındaki yükseliş grafiği gümüş kolyelere olan ilgiyi arttırdı. Fakat gümüş elementinin tercih nedeni sadece altına göre daha uygun fiyatlı olması değildir. Bu madeni vazgeçilmez kılan en önemli özelliklerinden biri de etkileyici modellerinin bulunmasıdır. 2017 bayan gümüş kolye modelleri segmentinde, özel tasarımlar farklılıkları ile dikkat çekmektedir. Kişinin istekleri doğrultusunda isim ya da harf yazılabilen takılar, aynı zamanda kişinin sevdiği renklerde üretilerek tamamen özgünleştirilmektedir.

Bayan Gümüş Kolye Modelleri

Gümüş kolye bayan için alınacağında daha fazla inceleme gerektirmektedir. Çünkü bayanların genellikle her renk kıyafete rahatlıkla kombinleyebilecekleri kadar takıları vardır. Bu nedenle eşinize, sevgilinize, annenize ya da bayan bir arkadaşınıza gönül rahatlığı ile alabileceğiniz takıyı bulabilmek için modelleri detaylarıyla birlikte incelemelisiniz.

Gümüşten imal edilen kolyeler, değişik türde taşlarla birleştiğinde ortaya inanılmaz şıklıkta ürünler çıkabiliyor. Örneğin zirkon taş, bayanların fazlasıyla dikkatini çektiği için gümüşten yapılan takılarda sürekli kullanılmaktadır. Üretilen tasarımlara ayrı ayrı şekiller verilmesi de fark yaratıyor diyebiliriz. Zirkon taşlı elma modeli, kelebek modeli, sonsuzluk işareti, melek kanadı ve kalpli olmak üzere birçok model tasarlanmaktadır. Bu modellerde sürekli tek renk kullanılmamakta ve aynı motif içerisinde üç, dört renk bile bir arada görülebilmektedir.

Gümüş Kolyelerde Renk Çeşitliliği

Özellikle kırmızı ile siyahın, pembe ile beyazın, mavi ile gümüş renginin uyumu kolyelerde daha çok belli olmaktadır. Son olarak gümüş kolye modellerinden bahsederken, Arapça harflerden esinlenerek oluşturulmuş tasarımlara da değinmeden geçmeyelim. Zirkon taşlı elif-vav harflerinin beraber kullanıldığı motifler ve vav harfinin tek başına kullanıldığı modeller çokça tercih edilen ürünler arasındadır. Ayrıca elif ya da vav harfine bağlantılı olarak lale figürleri, kelebek motifleri ve nazar boncuğu modelleri de dikkat çekmektedir.