Yüzüğün Gümüş Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yüzüğün Gümüş Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yüzüğün gümüş olduğu nasıl anlaşılır ya da gerçek gümüş nasıl anlaşılır diye kaygılarınız varsa doğru yerdesiniz. Nali Şerif olarak bizler tüm yüzüklerimizi 925 ayar gerçek gümüş madenini ustalıkla işleyerek tasarlamaktayız. Bu nedenle sizlere gümüş yüzük alırken nelere dikkat edilmeli bugünkü yazımızda aktardık. Basit yöntemlerle bakın yüzüğün gümüş olduğu nasıl anlaşılır?

Yüzüğün Gümüş Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle dışarıdan bakıldığında yüzüğün gümüş olduğu nasıl anlaşılırkısaca özetleyelim. Gümüşün kendine özgü mat bir rengi vardır. Özellikle ışığa tuttuğunuzda metalden daha mat ve grimsi olduğunu fark edebilirsiniz. İmitasyonun rengi ise ışıkta siyah tonlarında oluşacaktır. Tarz olarak gümüş yüzük ile metal, imitasyon bir yüzüğü kolay kolay ayırt edemezsiniz. Bunun için herhangi bir gümüş ustasına götürmeniz gerekecektir. Fakat evde gerçek gümüş nasıl anlaşılırderseniz, yüzüğün orijinal olup olmadığını test edebilmeniz için bir yol var.

Gümüş yüzüğünüzü boş beyaz bir kağıda sürttün. Ardından imitasyon olan yüzüğü de kağıdın farklı bir yerine sürttün. Gerçek gümüşk ağıtta siyahımsı bir iz bırakırken, sahte ürün hiçbir iz bırakmadan sadece kağıdı çizecektir. Diğer yandan gümüş aksesuarlarda kaç ayar olduğuna dair bir damga bulunmaktadır. Örneğin 925 ayar bir gümüş yüzük satın aldığınızdan emin olmak istiyorsanız, kenar kısımlarında veya iç bölümünde 925 yazıp yazmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer ayar damgası yoksa bu ürün gümüş değildir. Peki, mıknatıs ile yüzüğün gümüş olduğu nasıl anlaşılır?

Gümüş elementinin yapısal olarak mıknatıs tutmama özelliği vardır. Bu nedenle evde aksesuarınızın gümüş olup olmadığını anlamak için takınızı mıknatısa yaklaştırınız. Eğer mıknatıs yüzüğü çekerse imitasyon bir ürün almışsınız demektir. Diğer bilgi ise tasarımın ağırlığıdır. Sahte takılar oldukça hafiftir. Gerçek gümüş yüzükise elinizde aldığınızda size bir miktar ağırlık hissettirir.

Gümüş Yüzük Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kendinize ya da sevdiğiniz birine yüzük alacağınızda, yüzüğün gümüş olduğu nasıl anlaşılırveya gerçek gümüş nasıl anlaşılır şeklinde kaygılarınız varsa kalitesiyle bilinen tanınan bir firmadan alışveriş yapmalısınız. Ürünün yüzde yüz orijinal olduğunu belirten sertifikasının olup olmadığını mutlaka sorgulamalısınız.

Etiketler: yüzüğün gümüş olduğu nasıl anlaşılır, gerçek gümüş nasıl anlaşılır, gümüş yüzük alırken nelere dikkat edilmeli
Mart 12, 2019
Listeye dön