Selçuklu Motifli Gümüş Yüzük Modelleri

Selçuklu Motifli Gümüş Yüzükler

Geçmişten günümüze kendine hayran bırakan motiflerden biridir Selçuklu Devlet Arması. Bu nedenle ülkemizdeki çok sayıda aksesuar ürününde çift başlı kartaldan oluşan bu motif bulunmaktadır. Selçuklu motifli gümüş yüzük modelleri özellikle erkek kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen tasarımlardan biridir. Motifte tek vücuda sahip bir kartal yer almakta fakat bu kartalın biri Batı, diğeri ise Doğu’ya bakan iki başı bulunmaktadır. Kartalın iki başlı olmasının anlamı nedir?

Selçuklu Motifli Gümüş Yüzük Modellerinin Anlamı Nedir?

Selçuklu motifli yüzük modellerindeki çift başlı kartalın anlamı; Orta Asya’dan Batı’ya göç ettikten sonra Orta Doğu’da varlığını sürdüren Selçuklunun Batı ve Doğu hükümdarlığıdır. Selçuklu Devleti Orta Asya’dan büyük bir kitleyle göç ettiği için bugünkü İran topraklarında çok güçlü bir devlet kurmuşlardır. Buna sebep Batı ve Doğu hükümdarlığını ifade etmesi için çift başlı kartal sembolünü devlet armasında kullanmışlardır. Peki, günümüzde üretilen Selçuklu motifli gümüş yüzük modelleri arasından hangileri daha çok tercih edilmektedir?

 

Selçuklu Motifli Gümüş Yüzük Modelleri

Selçuklu Devlet Arması ile donatılan yüzüklerde genellikle siyah arka plan üzerinde sarı mineli çift başlı kartal yer almaktadır. Özellikle gümüş yüzüklerde gümüş, siyah ve sarı renk tonları göz alıcı bir ahenk yakalıyor diyebiliriz. Bu yüzüklerde her ne kadar kare, oval ve yuvarlak kesim kullanılsa da müşteriler çoğunlukla yuvarlak ve oval kesimi tercih ediyor. Kare form Selçuklu motifli yüzük modellerinde nadiren satılıyor. Yüzüklerin yan taraflarına ise çeşitli motif ve desenler işleniyor. Nali Şerif markasının ürettiği Selçuklu motifli gümüş yüzük modellerini incelerseniz, değişebilir yan sembollü tasarımların olduğunu da görebilirsiniz.

 

Selçuklu Motifli Gümüş Yüzük Modellerinin Fiyatları

Gerçek gümüşten imal edilen Selçuklu motifli yüzük tasarımları 150 TL ile 250 TL arasında değişen fiyat etiketlerine sahip. Örneğin Nali Şerif’in oval form 925 ayar gümüş Selçuklu Devlet Arması erkek yüzüğü 149 liraya satılmaktadır. Değişebilir yan sembolleri olan yüzük modeli ise 189 TL karşılığında müşterilere sunulmaktadır. Firmanın uygun fiyatlı ürünlerinin yanı sıra kullanıcılar için en önemli avantajı ise ücretsiz kargo ve taksitli alışveriş seçeneklerinin olmasıdır.

Etiketler: Selçuklu motifli gümüş yüzük modelleri, Selçuklu motifli yüzük, Selçuklu Devlet Arması erkek yüzüğü, Selçuklu Devlet Arması
Mayıs 22, 2019
Listeye dön