Payitaht Abdülhamit Hüdhüd Kuşu Nali Şerif Yüzüğü Ürün Açıklaması

Payitaht Abdülhamit Hüdhüd Kuşu Nali Şerif Yüzüğü Ürün Açıklaması

Firmamızın özenle tasarladığı bu erkek gümüş yüzüğü, çift taraflı değişebilir özelliğe sahiptir. Bir tarafında Payitaht Abdülhamit hüdhüd kuşu sembolü, diğer tarafında ise dini olarak büyük bir öneme sahip olan Nali Şerif yüzüğü yer almaktadır. 925 ayar gerçek gümüşten tasarlanan bu model siyah minelidir. Oldukça şık bir tasarıma sahiptir ve el işçiliği kullanılarak üretilmiştir.

 

Hüdhüd Kuşu Yüzüğü Özellikleri

Hüdhüd kuşu yüzüğü TRT 1’de yayımlanan Payitaht Abdülhamit dizisi ile gündeme gelse de, tarihimizde hüdhüd kuşu sembolünün ayrı bir yeri vardır. Bu sembol, adaleti sağlamak amacıyla kurulan hüdhüd teşkilatının simgesidir. Görünmeyi gören, duyulmayanı duyan hüdhüd kuşunun etkileyici bu özelliklerinden esinlenerek oluşturulan sembol, teşkilatın tüm üyelerinde arma olarak bulunmaktadır.

Osmanlı Devleti’nin çöküş döneminde mutlak hakimiyet sağlayan son padişah II. Abdülhamid, Hüdhüd Teşkilatı’nı makam olarak paşalardan daha yukarıda tutmuş ve dünyanın her yerinde teşkilatın bir üyesinin olmasını sağlamıştır. Hem tarihin bu önemli izlerini parmağınızda taşımak, hem de şık tasarımıyla kıyafetlerinizi kombinlemek isterseniz hüdhüd kuşu yüzüğü siparişinde bulunabilirsiniz. Hüdhüd; Kuran-ı Kerim’de Hz. Süleyman’ın ders verici hikayeleriyle alakadar olarak zikredilen kuştur.

Nali Şerif Yüzüğü Özellikleri

Nali Şerif yüzüğü İslam dünyası için çok önemlidir. Nali Şerif; Hz. Muhammed’in sandaletidir bu nedenle Müslümanlar için hürmetli ve şerefli bir yeri vardır. Payitaht Abdülhamit hüdhüd kuşu yüzüğü tasarımının diğer tarafına Nali Şerif işlenmiş olup, dilediğiniz yönde kullanabilmeniz için çift taraflı değişebilir kasa kullanılmıştır. Nali Şerif yüzüğü ile ilgili hikmetleri öğrenmek ve Nali Şerif’in faziletlerini detaylıca okumak isterseniz blogumuzdaki makalelerden yararlanabilirsiniz.

Nali Şerif duası içerisinde “Kim bunu yanında bulundurursa Allah’ın izniyle kötülüklerden emin olur. Geçim darlığı çekiyorsa, Allah ona rızık kapısı açar. Kim Mührü Şerif’e baksa akşama kadar, ayın evvelinde baksa ayın sonuna kadar, yola çıkarken baksa, gittiği yerden dönünceye kadar, kendisine geçen zamanlar hayırlı ve mübarek olur.” anlamlarını barınmaktadır. Nali Şerif yüzüğü üzerinde Peygamber Efendimizin sandaletini simgeleyen sembol kullanılmıştır. Bu sembole eklenen yazılar ise Arapça olarak simgenin faziletlerini anlatmaktadır.

Erkek gümüş yüzüğü kategorisinin en çok beğenilen modelleri arasında yer alan Hüdhüd kuşu Nali Şerif yüzüğüne indirimli fiyatıyla hemen şimdi sahip olabilirsiniz. Siparişiniz öncesinde ve sonrasında web sitemiz üzerinden online destek alabilirsiniz…

Etiketler: hüdhüd kuşu yüzüğü, Nali Şerif yüzüğü, erkek gümüş yüzüğü, hüdhüd kuşu sembolü
Nisan 11, 2019
Listeye dön