Mührü Süleyman Madalyonu Takmanın Faydaları

Mührü Süleyman Madalyonu Takmanın Faydaları

Son dönemlerde Mührü Süleyman madalyonu takmanın faydaları sık sık gündeme gelmektedir. İnsanların parmaklarında taşıdıkları Mührü Süleyman yüzüklerinden sonra Mührü Süleyman madalyonunun da sırlarla dolu olduğu ifade edilmektedir. İşte bu tarihi madalyon hakkında ilk defa duyacağınız ilginç bilgiler!

Mührü Süleyman Madalyonu Takmanın Faydaları

Madalyon, peygamber Hz Süleyman'a isnat edilen mucizevi bir mühürdür. Madalyonu oluşturan simgenin içerisinde birbirine geçmiş iki üçgen bulunmaktadır. Biri düz, diğeri ters olan bu üçgenler altı köşeli bir yıldız oluşturmaktadır. Hz. Süleyman mührü olarak bilinen bu sembol, geçmişte Müslümanlar tarafından kullanılmış ve Rahmani bir simge olarak kabul edilmiştir.

Mührü Süleyman madalyonu takmanın faydaları oldukça özeldir. Çünkü sembol tarih boyunca İslam ülkelerinde muhtelif yerlere işlenerek, tılsım amacıyla kullanılmıştır. Hem manevi, hem de maddi bütünlüğü temsil eden mührün cennetten gelme olduğuna inanılmaktadır. Allah’ın emriyle Cebrail mührü Hz. Davud’a getirmiştir. Hz. Davud, oğullarına on hikmetli bir sual yöneltti ve cevapları yalnızca Hz. Süleyman bildi. Böylece mühür babadan oğula intikal ederek Hz Süleyman’ın oldu.

Mührün duasını sadece melekler ve belli kişiler biliyormuş. Bu nedenle Hz. Süleyman’a kimseye nasip olmayacak bir saltanat bahşedilmiş: Hayvanlara, rüzgarlara ve cinlere dahi hükmedebilmiş. Buna bağlı olarak da Yahudiler tarafından Hz. Süleyman bir peygamber olarak görülmemektedir. Onlar, peygamber Süleyman’ı üstün güçlere sahip bir kral olarak görmektedir. Öyle ki, madalyon Hz Süleyman'a isnat edilen mucizevi bir mühürdür.

Mührü Süleyman madalyonu takmanın faydaları arasında Allah’a bir nebze de olsa yakın olabilmekte yer alıyor. Rab’ın Peygamber Süleyman’a bahşettiği güç ve varlık birçok toplumda bilinmektedir. Madalyonu vücutta taşımak sevgi ve bağımlılığı göstermektedir. Hal, hareket ve davranış biçimleri konusunda kişinin kendisine çeki düzen vermesine yardımcı olur.

Günümüzde Hz. Süleyman mührü, geçmişte olduğu kadar değer görmeye devam etmektedir. Mührün doğrudan Yahudilik ile bağdaştırılması çok yanlıştır. Çünkü Osmanlı Devleti gibi bir İslam devletinde bile Hz. Süleyman mührü kullanılmış ve çok değer görmüştür. Buna en güzel verebileceğimiz örnekler ise Barbaros Hayrettin Paşa'nın sancağı, İstanbul’da ve Anadolu’da inşa edilen camilerin dokuları, Selçuklu ’ya ait anıtlar ve Karamanoğlu Beyliği'nin sancağıdır.

Etiketler: Mührü Süleyman madalyonu takmanın faydaları, Hz. Süleyman mührü, Mührü Süleyman madalyonu
Mart 21, 2019
Listeye dön