Lale Motifli Gümüş Yüzük Modelleri

Lale Motifli Gümüş Yüzük Modelleri

Çağlar boyunca çiçekler, duyguların anlatılmasında kullanılan en güzel araçlardan biri olmuştur. Lale de geçmişten günümüze sinirsel gerilimi azaltan, içimizi sevgiyle kaplayan çiçeklerden biridir. Bu çiçeğin asıl vatanı Orta Asya’dır ve Anadolu’ya Türk toplumları tarafından getirildiği düşünülmektedir. Lale, el sanatlarında sıklıkla kullanılan bir semboldür. 12. yüzyılda el sanatlarında kullanılmaya başlanan bu çiçek, daha sonraları takı yapımında mücevheratçılara ilham olmuştur. Hatta öyle ki Osmanlı İmparatorluğu padişahlarından 3. Ahmet döneminde lale, süsleme motifi olarak doruk noktasına ulaşmıştır.


Lale Motifli Takılar

Çeşitli kaynaklara göre iki binin üzerinde değişik türünün olduğu belirtilen lale, dünyanın her yerinde takı yapımında kullanılan sembollerden biridir. Lale motifli takılar yoğun bir şekilde kadın aksesuarlarında yer alsa da; erkek yüzüğü, erkek kolyesi ve erkek bilekliklerinde de lale motifleri görülmektedir. Kadınlar için üretilen hemen hemen her takıda ise lale şeklinden dolayı bir süsleme aracı olarak kullanılmaktadır.


Lale Motifli Gümüş Yüzük Modelleri

Lale motifli gümüş yüzükler kültürümüzde tarih boyunca yer almıştır. Yalnızca Türk kültüründe değil, Hun sanatında ve kurganlara ait aksesuar kalıntılarında, lale motifine yoğun bir şekilde rastlanılmıştır. Günümüzde ise çok değişik temalarda lale motifli gümüş yüzük modelleri üretilmektedir. Teknolojik gelişmelerden faydalanarak kullanıcıların beğeneceği binlerce farklı tasarımlar oluşturulmaktadır.

Toplumumuzda bambaşka bir yeri olan lalenin birçok üründe yer alması seçme şansımızı yükseltmektedir. Ancak günümüz modasına uygun takılar kullanmak isteyenler için 2019 lale motifli gümüş yüzük modellerini araştırdık. Yılın en çok rağbet gören tasarımı Elif harfli lale desenli gümüş erkek yüzüğüdür. Siyah beyaz mineli olan bu üründe Elif harfi çevresinde laleler yer almaktadır. Bayan aksesuarlarında da, modern tasarımlı lale motifli gümüş yüzük modelleri çok beğenilmektedir.

Lale desenleriyle bezenmiş birçok gümüş yüzük tasarlanmaktadır. Hatta bu yüzüklere kullanıcı istediğine göre altın veya roz kaplamada yapılabilmektedir. Taç yapraklarıyla aksesuarlara can veren bu figür yüzükler kadar kolye, küpe ve bilekliklerde de oldukça şık durmaktadır. Lale motifli gümüş yüzük modelleri ve diğer gümüş takılar web sitemizde sergilenmektedir. En uygun fiyat garantisiyle beğendiğiniz ürünü sitemizden satın alabilirsiniz.

Etiketler: lale motifli gümüş yüzük modelleri, lale motifli gümüş yüzükler, 2019 lale motifli gümüş yüzük modelleri
Mayıs 26, 2019
Listeye dön