Karakuzular Aslında Kim?

Karakuzular Aslında Kim?

Diziye sonradan giren Karakuzular aslında kim? Koçavalı ailesi ile ne alıp veremedikleri var? Çukur’u neden ele geçirdiler? Koçovalılar gibi Karakuzular’ın da bir sembolü var mı? Çukur dizisinin yeni sezon fragmanı yayınlanır yayınlanmaz, izleyiciler tarafından sıklıkla sorulan sorular bunlardır. İzleyicileri aydınlatmak adına ilk olarak Karakuzular aslında kim sorusuyla anlatımımıza başlayalım…

Karakuzular Aslında Kim?

Karakuzular, uyuşturucu satışı yaparak geçimini sağlayan bir çete olarak görünse de ailenin elebaşı aynı zamanda organ satışı da yapmaktadır. Fakat bu gerçeği dizinin ilk bölümlerinde saklı tutan senarist, Ersoy’un ölümüyle birlikte hakikati ekranlara taşıdı. Karakuzular aslında kimkonusuna dönelim ve bu çetenin aslında anne babasız çocuklardan oluştuğunu belirtelim. Liderin dizideki ismi Çeto’dur. Asıl adı Erkan Avcı’dır. Sağ kolu olarak nitelendirebileceğimiz kişi Mahsun’dur. Karakterin gerçek ismi Berkay Ateş’tir. Mali işleri yöneten ise öldürülen Ersoy’du.

Erkan Avcı Kimdir?

Ekranlara Çukur’daki Çeto karakteriyle geri dönen Erkan Avcı, dizide dengeleri değiştiren Karakuzular ailesinin lideridir. 1982 Diyarbakır doğumlu Avcı, Mimar Sinan Üniversitesini bitirdikten sonra dizilerde rol almaya başladı. İlk olarak Karadayı dizisinde Barut Necdet olarak ün yaptı. Uzun Hikaye, Gişe Memuru, Zenne ve Can filmlerinde de oynadı. 2011 yılında Zenne filmindeki başarısından dolayı 48.Altın Portakal Film Festivali’nde “en iyi yardımcı erkek oyuncu” ödülünü almaya hak kazandı.

Berkay Ateş Kimdir?

Berkay Ateş; oyuncu, tiyatrocu ve aynı zamanda tiyatro yazarıdır. Doğum yeri İstanbul olan Ateş’in babası Ardahanlı, annesi ise Malatyalıdır. Mimar Sinan Üniversitesi’nde İstatistik-Matematik bölümünü kazanan oyuncu bölümünü bırakarak aynı okulun Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Tiyatro kaderine ise Semaver Kumpanya’da başlamıştır.

İki sınıf arkadaşıyla birlikte Galata’da D22 Tiyatrosunu kurmuş, ardından tiyatroyu Kadıköy’deki bir köşke taşımışlardır. Bu tiyatronun Karabatak, Yirmi Beş ve Kuş Öpücüğü gibi oyunlarının yazarı Berkay Ateş’dir. Oyunculuk kariyerinde Anne dizisinde canlandırdığı karakter ile dikkat çeken Gülizar filminde de Fettah karakterine can vermiştir. Son iki yılın en fenomen dizisi Çukur’da ise Mahsun olarak rol alan Ateş, 22. Altın Koza Film Festivali’nde “Umut Veren Genç Erkek Oyuncu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Karakuzular aslında kimkonusuyla alakalı bu iki isim haricinde kalan kişilerin dizide önemli bir rolü yoktur. Çetenin yönetimi Çeto ve Mahsun’dadır. Karakuzular yüzüğü ise ailenin tüm fertlerinde bulunmaktadır. Birbirlerini bu sembolle taşıyan çetenin en büyük amacı; Çukur’u uyuşturucu yatağı haline getirebilmektir.

Etiketler: Karakuzular aslında kim, Berkay Ateş, Erkan Avcı, çeto, mahsun
Mart 18, 2019
Listeye dön