Kapıda Ödemeli Gümüş Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapıda Ödemeli Gümüş Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten gümüş yüzük ve benzeri bir ürün alırken, tüketiciler güven sorunu yaşayabiliyor. Bu sorunların giderilmesine yönelik her gün yeni çözümler geliştiriliyor. E-ticaret konusunda bugüne kadar üretilen en etkili çözüm ise kapıda ödeme sistemidir. Teslimat esnasında ödeme yapılan bu sistem de, güven problemi ortadan kalkıyor. Çünkü “kandırma durumu olabilir mi”, “kart bilgilerim kötü amaçlı kullanılır mı” ve “ürün beklediğim gibi gelir mi” gibi çeşitli tereddütler kapıda ödeme sisteminde yaşanmıyor!

Satıcı için kapıda ödeme sistemi birçok dezavantaj getirebiliyor. Tüketici içinse bu sistem, güvenlik sebebiyle inanılmaz avantajlı. Ancak yine de kapıda ödemeli gümüş yüzük alırken dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurarak alışveriş yapılmalıdır. İnternetten gümüş yüzük almak isteyenlere özel oluşturduğumuz bu yazıda kapıda ödemeli gümüş yüzük alırken dikkat edilmesi gerekenler maddeler halinde sıralandı.

Kapıda Ödemeli Gümüş Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1)Beğendiğiniz yüzüğü satın alma aşamasında kapıda ödemeli seçeneğini işaretlerken, gönderi kontrollü olarak yollanmasını talep edin. Gönderi kontrollü seçeneği alıcının ürünü kapıda kontrol etmesini ve sipariş ettiği ürün ile birebir aynı ise ücretini ödemesini sağlamaktadır.

2)Ürün geldiğinde ödeme yapmadan önce kutusuna göz gezdirin. Ürünün kutusu darbe almışsa, kargo görevlisine bunu göstererek kutuyu anında açınız. Eğer internetten gümüş yüzük siparişi verdikten sonra gelen ürün hasarlıysa, kargo görevlisinden hasar tespit raporu tutmasını isteyin. Kapıda ödeme sistemi sayesinde hasarlı ürünü teslim almadan anında geri gönderebilirsiniz.

3)Kapıda ödemeli gümüş yüzük alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında göndericinin ismi ile kargoya belirtilen ismin aynı olması da yer alıyor. Ürün geldiğinde gümüş yüzük almak için irtibat kurduğunuz kişinin, firmanın ya da firma sahibinin ismi ile gönderideki bilgiler uyuşmuyorsa kargoyu kabul etmeyin.

4)Aksesuarda dahil olmak üzere hiçbir sektörde ürünler, piyasa fiyatının çok çok altında satılmaz. Bilmediğiniz bir firmadan çok ucuza gümüş yüzük aldığınızı düşünüyorsanız, kapıda ödeme yapmadan firmanın güvenilirliğini araştırın.

5)İnternetten gümüş yüzük aldıktan sonra ürün teslimatında paketi açmanıza izin verilmezse, o halde kargo fişinin üzerine "ürün kontrol edilmeden teslim alınmıştır" mutlaka ibaresini ekleyin.
Etiketler: kapıda ödemeli gümüş yüzük alırken dikkat edilmesi gerekenler, internetten gümüş yüzük, kapıda ödeme sistemi
Şubat 02, 2019
Listeye dön