Altın Kaplama Söz Takı Modelleri

Altın Kaplama Söz Takı Modelleri

İki kişi arasındaki ilişkinin aileler nezdinde resmiyete dökülmesine söz adı verilmektedir. Çiftler evlilik kararı verdiklerinde, ilk olarak bu merasimin hazırlıklarına başlarlar. Merasimin en önemli detayı ise takılardır. Söz kesmek olarak bilinen bu organizasyonda damat ve gelin adayına çeşitli takılar hediye edilmektedir. Genellikle kız isteme ile söz kesimi aynı akşam yapılır. Bu özel akşamda takdim edilecek olan hediyeler özenle seçilir.

Sözde Ne Takılır?

Öncelikle aile büyüğü biri tarafından çiftlere söz yüzükleri takılır. Evlilik öncesinde sağ elin yüzük parmaklarına takılan bu yüzüklerin altın ve gümüş çeşitleri bulunmaktadır. Birçok çift renk sebebiyle gümüş söz yüzüklerini tercih etmektedir. Bazı çiftler ise daha ekonomik olduğu için gümüşe yönelmektedir, bu çiftler için altın kaplama söz takı modelleri üretilmektedir. Böylelikle çok ucuza hem altın görünümlü takı alınmış oluyor, hem de merasimin en önemli olayı söz kesme kısmı gerçekleştirilmiş olunuyor.

Altın Kaplama Söz Takı Modelleri

Altın kaplamalı söz yüzükleri oldukça farklı tasarımlara sahip. Bu nedenle en doğru kararın verilmesi için çiftlerin kendilerinin seçim yapması gereklidir.  En çok tercih edilen altın kaplama söz takı modelleri ise sıra taşlı olan söz yüzükleridir. Bu modellerde gümüş üzerine altın kaplama yapılmakta ve tek ya da çift sıra taş döşenmektedir. Taşsız fakat yoğun işlemeli söz yüzükleri de, hem beyler hem de hanımlar tarafından çok beğenilmektedir. Özellikle küçük küçük kare form kesimler, tarihi dokunuşlarla süslenen tasarımlar ve bombeli yüzükler parmakta oldukça şık durmaktadır.

Söz yüzüğü dışında geline tektaş yüzükte takılabilir. Özellikle gümüş tektaşlar 69 TL’den başlayan fiyatlarıyla herkese uygun gelmektedir. Bu nedenle altın kaplamalı söz yüzüklerinin yanında çoğunlukla tektaş gümüş yüzükte alınmaktadır. Diğer altın kaplama söz takı modelleri ise erkeğe yüzük, bileklik, kolye bayana ise küpe, bileklik, kolye, üçtaş ya da beştaş yüzük olabilir. Söz kesileceği bu gecede neler takılacağı, ailelerin arasındaki konuşmaya bağlı olarak değişmektedir. Ancak aklınıza gelebilecek tüm takı modellerinin altın kaplamalı alternatifleri üretilmektedir. Bu nedenle düğün öncesinde çok fazla külfet oluşturmaması adına gümüş üzeri altın kaplama söz takı modellerini tercih edebilirsiniz.

Etiketler: altın kaplama söz takı modelleri, altın kaplamalı söz yüzükleri, gümüş söz yüzükleri
Nisan 15, 2019
Listeye dön