Altın Kaplama Nişan Takı Modelleri

Altın Kaplama Nişan Takı Modelleri

Evlilik yoluna ilk olarak nişan merasimi ile adım atıldığı için nişanda neler alınır, neler yapılması gerekir ve geline neler takılır gibi sorular damat tarafı tarafından oldukça merak edilmektedir. Hatta çoğu insan söz için alınması gerekenleri bir liste haline getirerek işini kolaylaştırmaktadır. Bu listede yer alan nişan takı modellerinin altın olması damat ve ailesine büyük bir külfet oluşturmaktadır. Bu nedenle günümüz ekonomi şartlarında altın kaplama nişan takı modelleri daha çok tercih edilmektedir.

Altın Kaplamalı Gümüş Takılar

Altından görsel olarak hiçbir farklı olmayan gümüş üretim takı modelleri, nişan merasimin maddi açıdan daha kolay yapılmasını sağlamaktadır. Her ne kadar nişan kız ailesinin sorumluluğunda olan bir etkinlik olsa da, bu süreçte erkek ailesinin de kıza takması gereken takıları hazırlaması gereklidir. Peki, nişanda neler alınır tabi ki öncelikle alyanslar alınır. Sonrasında müstakbel geline takılacak olan aksesuarlar, iki tarafın kendi arasında yaptığı söz merasimi esnasında belirlenir. Bir standardı olmayan bu takılar arasında en çok tercih edilenler ise kolye, bileklik ve küpeden oluşan setlerdir.

Altın Kaplama Nişan Takı Modelleri

Nişan takı modelleri oldukça çeşitlidir ancak altın kaplama nişan takı modelleri içerisinden su yolu gerdanlık setler ve damla motifli taşlı setler çok beğenilmektedir. Altın kaplamalı su yolu gerdanlık modellerinin zümrüt taşlı ve ruby taşlı tasarımları mevcuttur. Zümrüt yeşil renk tonunu beğenen gelinler için ideal seçimdir. Ruby ise daha çok ihtişamlı takılardan hoşlanan ve pembe renk tonunu seven gelin adayları için uygundur.

Altın kaplama nişan takı modelleri elbette ki bunlarla sınırlı değil! Gümüş bayan bilekliklerinin ve küpelerinin de altın kaplama seçenekleri bulunmaktadır. Fantezi taşlı bileklikler, su yolu bileklikler ve göz kamaştıran tasarımdaki birçok bileklik modeli nişanda hediye edilebilecek aksesuarlardır. Şayet gelin adayınız dini takılardan hoşlanıyorsa nişan günü için ona Nali Şerif bileklikleri ve Arapça Hafız bileklikleri de alabilirsiniz. Küpeler kategorisinde ise nişan takı modelleri olabilecek yüzlerce ürün bulunmaktadır. Özellikle küçük onxy, firuze, zirkon ve zümrüt taşlarıyla süslenmiş olan küpeler nişan için oldukça uygun takılardır. Bu ürünlerin kalp, sonsuzluk, Vav, yonca, yusufçuk, kelebek, yıldız ve kar tanesi gibi onlarca farklı modeli mevcuttur.

Etiketler: nişanda ne alınır, altın kaplama nişan takı modelleri, nişan takı modelleri
Nisan 13, 2019
Listeye dön